DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
22. februārī, 2024
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības
1
1
1
1

24. februārī stāvlaukumā pie Valmieras bibliotēkas aicinām ziedot nepieciešamās lietas Ukrainas atbalstam

24. februārī apritēs divi gadi, kopš sākās Krievijas pilna apmēra agresijas karš Ukrainā. 24. februārī no plkst. 13.00 līdz 16.00 stāvlaukumā pie Valmieras bibliotēkas tiks vākti ziedojumi Ukrainas atbalstam. Pateicamies ikvienam, kurš sniedz dažāda veida palīdzību, un aicinām turpināt to darīt.

Saziedotās lietas Ukrainas aizstāvji saņems jau martā. Šobrīd visvairāk nepieciešams:

  • Ilglaicīgi glabājami un ātri pagatavojami pārtikas produkti: aplejamie makaroni paciņās, zupas, kartupeļu biezputras pulveris, putras, enerģijas batoniņi, gaļas, zivju vai dārzeņu konservi, konfektes, cepumi, rieksti, žāvēti augļi, mazās kafijas paciņas, šķīstošā kafija bundžā, tējas paciņas u.c. Lūdzam nodrošināt, lai pārtikas produkti nav plīstošos vai viegli sabojājamos iepakojumos (piemēram, medus stikla burciņā), bet gan iepakoti tā, lai tie droši sasniegtu galamērķi, kā arī būtu ērti lietojami.
  • Dažādas higiēnas preces: mazgāšanās līdzekļi (šampūns un dušas želeja kopā, zobu pasta, zobu birste), skuvekļi, skūšanās putas, mitrās salvetes, paketes u.c.
  • Apģērbs siltuma nodrošināšanai, kā arī viegli maināms apģērbs: termoveļa vīriešiem, ķīmiskie ķermeņa sildītāji (pēdu, plaukstu), termozeķes, jauna apakšveļa vīriešiem, zeķes un T krekli, flīsa jakas, lietus mēteļi no izturīga materiāla u.c.
  • Nepieciešamais, kas atvieglotu sadzīves apstākļus: paklājiņi novietošanai zem guļammaisa, guļammaisi, akumulatori – lādētāji (poverbankas), ģeneratori, lukturi, baterijas, prīmusi, pārnēsājamas malkas krāsniņas, instrumentu komplekti, motorzāģi, lāpstas, līdzekļi pret odiem, pretapdeguma gēli u.c.

Tāpat aicinām apmeklēt arī Valmieras bibliotēku, kur 24. februārī plkst. 13.00–15.00 būs iespēja noskatīties dokumentālo stāstu “Dzīvības tilts. Karš Ukrainā”, kā arī Ukrainas pilsētas Trostjaņecas sagatavoto dokumentālo materiālu par Krievijas nodarīto postu pilsētā. Būs iespēja dzirdēt arī par atbalsta sniegšanas iespējām. Klātesoši būs arī vairāki pašlaik Valmieras novadā dzīvojoši Ukrainas iedzīvotāji, pie tējas tases uzzinot viņu pārdomas.

Sadarbībā ar Ukrainas Mazo pilsētu asociācijas pārstāvniecību Latvijas Republikā, biedrību “Valmieras Attīstības aģentūra” un Valmieras novada fondu ir sākta akcija, vācot līdzekļus automašīnas iegādei un tās nogādei Ukrainas armijai. Ziedojumu lūdzam pārskaitīt:

Valmieras novada fonds

Garā iela 10

Valmiera LV-4201

Reģistrācijas nr.: 40008093066

LV09HABA0551022993220

Mērķis: Atbalsts Ukrainai

Valsts kanceleja aicina 24. februārī pie ēkām pacelt Ukrainas karogu, novietot karodziņu redzamā vietā ēkas logā un plkst. 9.00 vienoties klusuma brīdī. Tāpat arī no 22. līdz 26. februārim iedzīvotāji aicināti diennakts tumšajā laikā izgaismot ēkas Ukrainas karoga krāsās.

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI