DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
20. februārī, 2024
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Raimonds Bergmanis NATO Parlamentārās asamblejas sanāksmē aicina “Rail Baltica” iekļaut alianses prioritāšu sarakstā

Dzelzceļa projekts “Rail Baltica” būtu jāiekļauj NATO militārās mobilitātes nodrošināšanas prioritāšu sarakstā un, ņemot vērā tā nozīmīgumu, jāparedz iespēja to daļēji finansēt ātrākai projekta virzībai, uzsvēra NATO Parlamentārās asamblejas (PA) Latvijas delegācijas vadītājs, Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājs Raimonds Bergmanis NATO PA sanāksmē Briselē.

Šādu priekšlikumu Latvijas delegācijas vadītājs izteica, pamatojoties uz pēdējo gadu NATO un Eiropas Savienības sadarbības deklarācijām, kā arī Viļņas samitā pieņemtajiem Baltijas reģiona aizsardzības plāniem.

R.Bergmanis NATO galvenajā mītnē Briselē tikās ar Ziemeļatlantijas padomes locekļiem – dalībvalstu vēstniekiem un alianses ģenerālsekretāru Jensu Stoltenbergu (Jens Stoltenberg). Tikšanās laikā puses pārrunāja gatavošanos Vašingtonas samitam, kā prioritātes uzsverot aizsardzību un atturēšanu, palīdzību Ukrainai, kā arī ciešāku sadarbību ar Āzijas un Klusā okeāna reģiona partnervalstīm.

Šajās dienās NATO PA Latvijas delegācijas vadītājs R.Bergmanis, viņa vietnieks Ainars Latkovskis un pastāvīgā pārstāve Irma Kalniņa piedalās arī Aizsardzības un drošības, Ekonomikas un drošības un Politiskās komitejas kopsēdē. Deputāti tiekas ar NATO ģenerālsekretāra vietniekiem drošības politikas, operāciju plānošanas, aizsardzības un publiskās diplomātijas jautājumos. Paredzētas tikšanās arī ar NATO Militārās komitejas vadītāju un Eiropas Komisijas Kaimiņattiecību politikas un paplašināšanās sarunu ģenerāldirektoru.

Tāpat šodien NATO PA Ungārijas delegācija informēja, ka nākamās nedēļas sākumā Ungārijas parlaments ratificēs Zviedrijas uzņemšanu NATO, norāda R.Bergmanis.

NATO PA ir 1955.gadā dibināta konsultatīva starpparlamentāra organizācija, kas apvieno Ziemeļatlantijas līguma organizācijas valstu parlamentāriešus. PA veido būtisku saikni starp NATO un dalībvalstu parlamentiem, stiprina politisko dialogu, kā arī veicina sabiedrības atbalstu alianses politikai.

Foto: Sandra Paura, Saeima.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI