DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
31. janvārī, 2024
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ekonomika

Baltijas valstu muitas dienesti ir vienojušies par kopīgiem principiem sankciju prasību ieviešanā  

2024. gada 26. janvārī Baltijas valstu muitas dienestu vadītāji parakstīja trīspusēju dokumentu, kas nosaka vienotu pieeju muitas kontroles veikšanā, preces izvedot, un informācijas apmaiņā, īstenojot Eiropas Savienības ierobežojošos pasākumus pret Krieviju un Baltkrieviju.  

2023. gada 18. decembrī Igaunijas, Latvijas un Lietuvas premjerministri apstiprināja deklarāciju par vienotu reģionālu pieeju sankciju ieviešanā.  

Šomēnes Baltijas valstu muitas dienestu eksperti intensīvi sadarbojās, izstrādājot trīspusējo dokumentu, un 26.janvārī, Starptautiskajā muitas dienā, Baltijas valstu muitas dienestu vadītāji vienojās par papildu pasākumiem sankciju apiešanas risku mazināšanai.   

Pamatojoties uz risku analīzi, muitas iestādes turpinās pievērst pastiprinātu uzmanību kravām gadījumos, ja to pārvietošanai izvēlēts neloģisks maršruts, un pieprasīs eksportētājam sniegt papildu informāciju. Pamatojuma nesniegšanas gadījumā muitas iestādes liedz pārvietot preces uz galamērķi. Tāpat Baltijas valstu muitas iestādes pastiprinās kontroli tādām precēm, ko aizliegts eksportēt uz Krieviju un Baltkrieviju, gadījumos, ja tās tiks eksportētas uz trešajām valstīm, pārvietojot tranzītā caur Krieviju un Baltkrieviju.  

Ievērojot risku analīzē balstītu pieeju, muitas amatpersonas pieprasīs papildu dokumentus par preču tranzītu vai galapatēriņu, kas apliecinās, ka tranzīta laikā caur Krieviju un Baltkrievija preces netiks pakļautas tādām darbībām, kuru rezultātā tās netiks izvestas no minētajām valstīm.  

Tāpat uzņēmumiem jābūt gataviem pēc muitas iestādes pieprasījuma iesniegt eksportējamo vai reeksportējamo preču ražotāja izsniegtu dokumentu vai informāciju, kas apliecina, ka ražotājs ir informēts par preces pārdevēju un pircēju un darījums nerada bažas par iespējamu starptautisko sankciju apiešanu, un citu informāciju. 

Ja pēc muitas iestādes pieprasījuma noteiktā termiņā papildu informācija un dokumenti netiks iesniegti vai pievienoti eksporta deklarācijai, tā tiks noraidīta. 

Par  pieņemto lēmumu piemērot reģionālo pieeju sankciju prasību izpildē, pastiprinot eksportējamo preču kontroli, tiks informēta Eiropas Komisija un atbildīgie ģenerāldirektorāti. 

Baltijas valstu muitas dienestu pārstāvji plāno regulāri tikties kopīgās sanāksmēs, lai uzraudzītu reģionālās pieejas piemērošanu. 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI