DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
05. janvārī, 2024
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Satiksme

Izsludina pieteikšanos pretendentiem dzērājšoferu uzvedības korekcijas nodarbību organizēšanai un īstenošanai  

Publicitātes attēls

Satiksmes ministrija (SM) aicina pieteikties pretendentus transportlīdzekļu vadītāju uzvedības korekcijas grupu nodarbību organizēšanai un īstenošanai. Uzvedības korekcijas grupu nodarbības ir paredzētas personām, kas sodītas par transportlīdzekļa vadīšanu apreibinošu vielu ietekmē un pēc soda izciešanas vēlas atgūt transportlīdzekļu vadīšanas tiesības. 

Valsts policijas apkopotā statistika liecina, ka 2023.gada 10 mēnešos aizturēti 2783 transportlīdzekļu vadītāji alkohola reibumā, no kuriem administratīvā atbildība piemērojama 759 gadījumos, tādējādi konstatētā alkohola koncentrācija ir noteikta līdz 1,5 promilēm, savukārt 913 gadījumos tā ir bijusi virs 1,5 promilēm, bet 1111 gadījumos transportlīdzekļa vadītāji braukuši reibumā virs 1,5 promilēm un bez vadītāja apliecības. 

Transportlīdzekļa vadīšana reibumā ir pārkāpums ar augstu sabiedrisko bīstamību, apdraudot gan pašu transportlīdzekļa vadītāju, gan citu satiksmes dalībnieku veselību un dzīvību. Tāpēc  reakcijai uz šādu pārkāpumu nevajadzētu aprobežoties tikai ar pārkāpēja sodīšanu, it īpaši, ja šāds transportlīdzekļa vadītājs pēc pārkāpuma vēlas atgriezties ceļu satiksmē un atjaunot transportlīdzekļa vadīšanas tiesības. 

Lai uzlabotu ceļu satiksmes drošību, 2023. gadā veikti grozījumi Ceļu satiksmes likumā, kas nosaka, ka transportlīdzekļa vadītājs, kurš sodīts par transportlīdzekļa vadīšanu reibumā un kuram pirmstermiņa veselības pārbaudē nekonstatē alkohola, narkotisko vai psihotropo vielu pārmērīgu lietošanu vai atkarību, transportlīdzekļu vadīšanas tiesības var atgūt tikai pēc dalības uzvedības korekcijas programmā. Transportlīdzekļu vadītājiem šādas nodarbības ir jāapmeklē obligāti un tās jāapmaksā no personīgiem līdzekļiem.

Nodarbības organizatoram ir jāīsteno saskaņā ar 14.11.2023. Ministru kabineta noteikumiem Nr. 655 “Noteikumi par uzvedības korekcijas programmu personām, kas sodītas par transportlīdzekļa vadīšanu apreibinošu vielu ietekmē, kuros noteikta uzvedības korekcijas programmas īstenošanas un norises kārtība, kā arī programmas īstenošanai nepieciešamā speciālistu kvalifikācija, pieredze, personāla un telpu pieejamības prasības. 

Uzvedības korekcijas nodarbību organizatoram un īstenotājam ir jāatbilst noteiktām prasībām, tostarp jābūt atbilstošai psihologa kvalifikācijai, sertifikācijai un pieredzei. Tāpat ir noteikts arī grupu nodarbību skaits un to ilgums. Grupu nodarbību organizētājus apstiprina SM izveidota komisija, kurā pretendentiem jāiesniedz informācija par atbilstību noteikumos noteiktajām prasībām. 

Pretendentiem, kas vēlas pieteikties grupu nodarbību organizēšanai, ir jāraksta pieteikuma vēstule Satiksmes ministrijai uz e-pasta adresi satiksmes.ministrija@sam.gov.lv, bet detalizētāka informācija saistībā ar pieteikumu iesniegšanu pieejama pa tālruni 67028118 vai e-pastu: janis.kalnins@sam.gov.lv

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI