DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
15. decembrī, 2023
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

Brīvdienās, atkušņa laikā, RNP strādās pastiprinātā režīmā

Meteorologu prognozes liecina, ka brīvdienās un nākamās nedēļas sākumā Rīgu sasniegs atkusnis, tāpēc sagaidāma izteikta sniega un ledus kušana. Piesaistot visus iespējamos uzņēmuma resursus un arī jumtu tīrīšanas pakalpojumu sniedzējus, turpināsies jumtu tīrīšana no sniega, gājēju celiņu apstrāde ar pretslīdes materiāliem, kā arī bīstamo vietu norobežošana. Svētdien darbam atkušņa ietekmes mazināšanai tiks piesaistīti arī visi SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” (RNP) sētnieki.

RNP turpina intensīvus jumtu tīrīšanas darbus no lāstekām un sniega savā pārvaldīšanā esošajās daudzdzīvokļu dzīvojamās mājās. Līdz šodienai ir notīrīti 463 jumti un karnīzes, daļa jumtu ir tīrīti vairāk nekā vienu reizi. Pastiprināti strādājot arī nedēļas nogalē, līdz nākamās nedēļas sākumam ir plānots notīrīt vēl 90 jumtus. Iedzīvotājus aicinām ievērot piesardzības pasākumus un ņemt vērā, ka drošības apsvērumu dēļ ir aizliegts pārvietoties pa norobežotajām teritorijām.

Šīs ziemas sākums ir netipiski bagāts ar sniegu. Neierasti lielās sniega segas dēļ būtiski palielinājies darba apjoms sētniekiem, jumiķiem un speciālajai tehnikai. Esošie RNP un arī ārpakalpojuma jumtu tīrīšanas uzņēmumu resursi nav pietiekami tik liela sniega apjoma tīrīšanai – būtiski trūkst gan jumiķi, gan alpīnisti ar atbilstošu kvalifikāciju strādāt augstumā, gan pacēlāji, tāpēc notīrīt sniegu visiem jumtiem, kur tas šobrīd būtu nepieciešams, nav iespējams. Jumtu tīrīšana notiek prioritārā secībā, pirmos tīrot māju jumtus ar augstu veselības un dzīvības apdraudējumu.

Aicinām šajā laikā pievērst pastiprinātu uzmanību savai un līdzcilvēku drošībai, izvairīties no vietām, kur iespējama sniega un ledus krišana no jumtiem, nenovietot automašīnas vietās, kur iespēja sniega un ledus krišana. Iespēju robežās parūpēties par senioriem (tuviniekiem, kaimiņiem un līdzcilvēkiem), piemēram, atnesot iepirkumus no veikala vai palīdzot pārvietoties par slidenajām ietvēm un ceļiem, kā arī informēt par drošas pārvietošanās ieteikumiem.

RNP sarunās ar pakalpojuma sniedzējiem ir aicinājis maksimāli palielināt ārpakalpojuma kapacitāti jumtu atbrīvošanai no lāstekām un sniega. Šobrīd ārpakalpojumu nodrošina SIA “Ekozona”, SIA “Hagberg”, SIA “Roadeks”, kas konkursā par sniega tīrīšanu 2022. gadā uzvarēja ar zemākās cenas piedāvājumu.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI