DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
03. novembrī, 2023
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

K. Kariņš: Gruzijas valdībai skaidri jādemonstrē apņēmība pievienoties ES vērtībām

2023. gada 3. novembrī ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš uzņēma Gruzijas ārlietu ministru Ilju Darčiašvili (Ilia Darchiashvili), kurš Latvijā bija ieradies darba vizītē.

Amatpersonas pārrunāja Latvijas un Gruzijas divpusējās attiecības un Gruzijas reformu progresu saistībā ar tās eirointegrācijas kursu, kā arī reģionālo un globālo situāciju, tajā skaitā Krievijas izraisīto karu Ukrainā un tā ģeopolitisko ietekmi.

Sarunā ar Gruzijas kolēģi K. Kariņš aicināja Gruzijas valdībai demonstrēt stingru apņēmību pievienoties ES vērtībām un īstenotajai politikai. “Latvija sagaida mērķtiecīgu Gruzijas valdības rīcību tālākā reformu īstenošanā, sevišķi likuma varas jomā, un tuvināšanos Eiropas Savienības Kopējās ārējās un drošības politikas nostājām, jo īpaši attiecībā uz Krieviju,” tikšanās laikā uzsvēra K. Kariņš.

Ārlietu ministrs atgādināja par šī gada decembra Eiropadomē gaidāmo vēsturiski nozīmīgo diskusiju par kandidātvalsts statusa piešķiršanu Gruzijai un, ņemot vērā nepārprotamo Gruzijas sabiedrības atbalstu dalībai Eiropas Savienībā, aicināja arī Gruzijas valdību to apliecināt ar reāli padarītajiem darbiem.

K. Kariņš apliecināja  Latvijas nelokāmo atbalstu Gruzijas suverenitātei un teritoriālajai integritātei tās starptautiski atzītajās robežās, kā arī piedāvāja turpmāku atbalstu Gruzijai eiroatlantiskās integrācijas un reformu centienos. Latvijas ārlietu ministrs uzsvēra Latvijas un pārējo Baltijas valstu eiroatlantiskās integrācijas vērtīgo pieredzi, kā arī mērķtiecīgi īstenoto noturības stiprināšanu, ņemot vērā Krievijas radīto apdraudējumu.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI