DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
06. septembrī, 2023
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Tava drošība
1
1

PTAC aicina patērētājus būt uzmanīgiem, iegādājoties kurināmo

FOTO: Freepik

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) ir saņēmis vairākas patērētāju sūdzības par to, ka patērētāji ir pasūtījuši kurināmo (briketes vai malku), veikuši priekšapmaksu, bet preci nav saņēmuši. 

Patērētāji pasūtījumus veikuši gan interneta mājaslapās, gan atsaucoties sludinājumiem. Pārdevēji klientiem izrakstījuši priekšapmaksas rēķinus, kuros norādīti komersanta rekvizīti; tie norādīti arī konkrētajās mājaslapās. Patērētāji veikuši apmaksu, bet pasūtījumus nav saņēmuši. Risinot strīdus, atklājies, ka bankas konti, uz kuriem patērētāji veikuši naudas pārskaitījumus, nepieder komersantiem, kuru nosaukums, reģistrācijas numurs un juridiskā adrese norādīti mājaslapās vai priekšapmaksas rēķinos. Līdz ar to patērētāji veikuši samaksu nezināmām personām.  

Lai apmānītu patērētājus, tiek izveidotas viltus interneta mājaslapas, kurās tiek norādīti citu komersantu rekvizīti (nosaukums, reģistrācijas numurs un juridiskā adrese), kuri faktiski nav saistīti ar veiktajiem pirkumiem. Savukārt norādītie bankas kontu numuri un kontaktinformācija pieder personām, kuras veic krāpnieciskās darbības. 

PTAC vērš uzmanību, ka, veicot pārskaitījumu, banka nepārbauda, vai bankas konts uz kuru tiek veikts pārskaitījums, pieder personai, kura tiek norādīta kā maksājuma saņēmējs. 

Pirms veicat priekšapmaksu, iegādājoties kurināmo, PTAC aicina: 

  • Izvēlēties iespēju maksāt pēc pasūtījuma saņemšanas; 
  • Noskaidrot Valsts ieņēmumu dienesta (VID) datu bāzē, vai mājaslapa ir reģistrēta kā pārdevēja struktūrvienība (https://www6.vid.gov.lv/STRV ); 
  • Pārbaudīt par pārdevēju pieejamo informāciju internetā, veikt kontrolzvanu; 
  • Pārbaudīt informāciju un darbības veidus www.ur.gov.lv, pievērst uzmanību, vai saskan nosaukums ar reģistrācijas numuru; 
  • WhoIs datu bāzē (https://who.is) iegūt informāciju par domēna vārda lietotāju; 
  • Pievērst uzmanību mājaslapas noformējumam – neveikli teksti, nepabeigtības izjūta u.tml.); 
  • Salīdzinot ar citiem komersantiem, izvērtēt, vai netiek piedāvāta aizdomīgi zema cena. 

Ja vien iespējams, kurināmo iegādājieties klātienē vai pasūtiet uzņēmumā, kas atrodas netālu, lai nepieciešamības gadījumā varētu aizbraukt un pārliecināties, vai konkrētais uzņēmums tiešām tur atrodas, kā arī vienmēr pievērsiet uzmanību norādītajām mērvienībām (sters, kubikmetrs, berkubs). Visdrošāk ir kurināmo iegādāties no komersantiem, kuri ar šo uzņēmējdarbību nodarbojas gadiem ilgi un par kuriem ir labas klientu atsauksmes. 

Atcerieties - godīgi komersanti, kuri rūpējas par saviem klientiem, vienmēr nodrošinās servisu, gan norādot informāciju par sevi, gan būs viegli pieejami komunikācijā. 

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI