DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
01. jūnijā, 2023
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Vide

Koknesē skatāma medību trofeju izstāde

FOTO: LVM

AS “Latvijas valsts meži” (LVM) Vidusdaugavas reģiona klientu centrā Koknesē, Blaumaņa ielā 3, līdz 11. jūnijam bez maksas skatāma Aizkraukles novada medību trofeju izstāde “Koknese 2023”.

Izstādē aplūkojamas savvaļas medību trofejas, kas iegūtas Aizkraukles novada teritorijā laikā no 2019. līdz 2023. gadam. Pirms medību trofeju izstādīšanas, tās vērtēja ekspertu komisija vecākā starptautiskā CIC medību trofeju vērtētāja Jāņa Baumaņa vadībā. Vērtēšanas darbā piedalījās arī septiņi sertificētie CIC trofeju vērtētāji: Līga Jansone, Guntis Zembergs, Rimants Zeltzaķis, Agris Čibulis, Ansis Freimanis, Toms Poškus un Viktors Ivanovs.

Viens no izstādes galvenajiem iniciatoriem Varis Sīpols atzīmē: “Vērojot izstādītos mednieku guvumus, ir skaidrs, ka mednieks uz mežu vairs neiet tikai gaļas pēc, bet medī daudz atbildīgāk, domājot par selekciju, populācijas kvalitāti, ko apliecina augstvērtīgās trofejas.”

“Prieks, ka Aizkraukles novadā joprojām izdodas iegūt arī cienīgas aļņa trofejas. Šajā izstādē kopumā ir 16 aļņu trofejas, no kurām četras atbilst bronzas medaļas vērtējumam,” skaidro ekspertu komisijas vadītājs Jānis Baumanis.

Kopumā vērtēšanai tika izstādītas 164 medību trofejas, kuras lielākoties iegūtas Aizkraukles novada teritorijā pēdējo 3 gadu laikā. Viskuplāk izstādē pārstāvētas staltbriežu trofejas. Kopumā novērtēta 101 trofeja, no kurām 16 saņēmušas zelta medaļai atbilstošu vērtējumu, 53 sudraba, bet 28 bronzas medaļai atbilstošu vērtējumu.

Nākamās populārākās ir stirnāžu trofejas. No novērtētajām 27 trofejām, 6 atbilst zelta medaļas vērtējumam, 8 sudraba, bet 2 bronzas medaļai. Izstādē apskatāmi arī meža kuiļu ilkņi, vilku, lūšu, bebru un āpšu galvaskausi, kā arī vairāki dzīvnieku izbāzeņi.

Izstādi var apmeklēt darba dienās no plkst. 10.00 līdz 18.00, brīvdienās: no plkst. 10.00 līdz 16.00.

AS “Latvijas valsts meži” izsaka pateicību organizatoriem un medniekiem par ieguldījumu sabiedrības informēšanā un izglītošanā par medībām kā ekoloģisku un saimniecisku nepieciešamību savvaļas medījamo dzīvnieku populācijas regulēšanā un selektīvu medību principu ievērošanā; kā arī par medībām kā paņēmienu augstvērtīgu medību trofeju iegūšanai un popularizēšanai.

Medniecība ir viena no senākajām cilvēku nodarbēm. Gan medību veidi, gan to nozīme laiku gaitā ir manījusies, piešķirot medībām citus uzdevumus, vienlaikus liekot mainīties arī medniekiem. Mednieki,  mežsaimnieki un lauksaimnieki sastopas ar sarežģītiem uzdevumiem, jo vienlaikus jānodrošina gan katras sugas dzīves vide un populācijas blīvums, lai mazinātu postījumus zemes apsaimniekošanas nozarēm, gan jāsamazina riski sabiedrībai, piemēram, autoceļu izmantošanas laikā.

Izstādi organizē Latvijas Mednieku savienība, Latvijas Medību trofeju vērtēšanas nacionālā komisija un Latvijas mednieku asociācija sadarbībā ar AS “Latvijas valsts meži” Vidusdaugavas reģionu, SIA “BILLERUD Latvia”, SIA “O.K.KOKS” un SIA “MV Tara”.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU