DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
24. aprīlī, 2023
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ārlietas

Parlamentārā sekretāre ES Informācijas sniedzēju forumā uzsver Eiropas Savienības vērtību nozīmi un nelokāmo atbalstu Ukrainai

2023. gada 24. aprīlī notiek ikgadējais Eiropas Savienības Informācijas sniedzēju forums, kurš jau 15. gadu pulcina dalībniekus no visas Latvijas, lai diskutētu par aktuāliem Eiropas Savienības darba kārtības jautājumiem – atbalstu Ukrainai, Eiropas zaļo kursu, digitālo transformāciju, jauniešu iespējām Eiropas Savienībā, kā arī Eiropas Prasmju gadu.

Atklāšanā Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Gunda Reire pateicās Eiropas Savienības informācijas sniedzējiem par viņu darbu, kurš ir ieguvis jaunu nozīmi, ņemot vērā Krievijas īstenoto agresiju pret Ukrainu un nepieciešamību vēl stingrāk iestāties par Eiropas Savienības vērtībām. “Demokrātiju veido ikdienā,” pauda parlamentārā sekretāre, aicinot Latvijas iedzīvotājus apzināties, kāda vērtība ir tam, ka esam daļa no Eiropas Savienības un NATO. 

Parlamentārā sekretāre uzsvēra Eiropas Savienības nelokāmo palīdzību Ukrainai, turpinot sniegt visa veida atbalstu – kā politisko, juridisko, finansiālo, tā arī militāro. “Latvija atbalsta sniegšanā atrodas līdera pozīcijās, sasniedzot 1.24% no iekšzemes kopprodukta,” norādīja G. Reire. Viņa arī akcentēja, ka līdz ar atbalsta sniegšanu Ukrainai Eiropas Savienība un Latvija strādā, lai sauktu Krieviju pie atbildības par veiktajiem agresijas un kara noziegumiem pret Ukrainu.

G. Reire vērsa foruma dalībnieku uzmanību, ka šogad septembrī apritēs 20 gadi, kopš Latvijas pilsoņi referendumā nobalsoja par iestāšanos Eiropas Savienībā. Savukārt nākamgad 1. maijā atzīmēsim 20. gadskārtu, kopš Latvija ir Eiropas Savienības dalībvalsts. Parlamentārā sekretāre aicināja Eiropas Savienības informācijas sniedzējus būt aktīviem un informēt sabiedrību par divdesmitgadē paveikto, kā arī palīdzēt iedzīvotājiem izzināt un izmantot plašo iespēju klāstu, ko sniedz Eiropas Savienība.  

Foruma dalībnieki no dažādiem Latvijas reģioniem pārrunāja jauniešu iespējas Eiropas Savienībā, Eiropas Prasmju gada iniciatīvas, kā arī gatavošanos 1.–9. maijā gaidāmajai Demokrātijas nedēļai un Eiropas dienai.

Eiropas Savienības Informācijas sniedzēju forums norisinās kopš 2008. gada un šogad atzīmē 15. gadskārtu. To divas reizes gadā rīko Eiropas Kustība Latvijā sadarbībā ar Ārlietu ministriju, Eiropas Parlamenta Informācijas biroju un Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā. Forumā piedalās valsts un pašvaldību Eiropas Savienības informācijas sniedzēji, ES informācijas punktu un Europe Direct informācijas centru pārstāvji, kā arī mediju un nevalstisko organizāciju pārstāvji.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU