DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
31. martā, 2023
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ekonomika

KP un IUB aicina iepirkumu rīkotājus uz semināru par uzņēmumu izslēgšanu no iepirkumiem iespējamo konkurences pārkāpumu

Konkurences padome (KP) sadarbībā ar Iepirkumu uzraudzības biroju (IUB) aicina valsts iestāžu un kapitālsabiedrību iepirkumu rīkotājus piedalīties seminārā “Publiskie iepirkumi: Ko ņemt vērā to rīkotājiem?”, kas 18. aprīlī no plkst.10.00 līdz 12.00 notiks KP telpās Brīvības ielā 55.

KP sadarbībā ar IUB seminārā skaidros grozījumus Publisko iepirkumu likumā, kas nosaka, ka  pasūtītājiem no šī gada 1. janvāra izsludinātajos iepirkumos jāpiemēro jaunie pretendentu izslēgšanas noteikumi. Tie cita starpā satur izmaiņas attiecībā uz pretendentu izslēgšanu iespējamo konkurences tiesību pārkāpumu dēļ.

Iepriekš Publisko iepirkumu likums paredzēja pretendentu izslēgšanu no iepirkumiem uz vienu gadu pēc tam, kad KP lēmums, ar kuru konstatēts kartelis, ir kļuvis galīgs un neapstrīdams. Jaunie grozījumi likumā nosaka, ka uzņēmumiem par iesaisti kartelī liegums piedalīties iepirkumos līdzšinējā gada vietā tiks noteikts uz trim gadiem.

Tāpat likums paredz arī jaunu izslēgšanas kritēriju, pēc kura pasūtītāji var liegt uzņēmuma dalību iepirkumā. Proti, pasūtītāji var pretendentus izslēgt no iepirkuma ne tikai gadījumos, kad ir stājies spēkā KP pieņemtais lēmums par aizliegtu vienošanos, bet arī gadījumos, kad pats pasūtītājs konkrētā iepirkumā konstatē norādes, kas liecina par pretendentu aizliegtu vienošanos, un vienlaikus par šo gadījumu ir konsultējies ar KP, saņemot iestādes viedokli par iespējamo aizliegto vienošanos. Apstiprinoties pasūtītāja aizdomām par pretendentu iespējamu iesaisti aizliegtā vienošanās, pasūtītājs varēs pieņemt lēmumu par pretendenta izslēgšanu no dalības konkrētajā iepirkumā.

Sākot ar 1. janvāri, pasūtītājiem ir pienākums prasīt KP sniegt atzinumu par aizdomīgiem pretendentu pieteikumiem iepirkumos likumā paredzētajā termiņā, t.i., 10 darba dienu laikā.

Semināra darba kārtība

1.      Ieva Šmite, Konkurences padomes Aizliegtu vienošanos departamenta direktore:

  • Karteļa pazīmes iepirkumā,
  • Konkurences padomes sniegtais atzinums pasūtītājiem par aizdomīgiem pretendentu pieteikumiem.

2.      Monta Oga, Iepirkumu uzraudzības biroja Tiesību aktu piemērošanas departamenta direktore:

  • Jaunie izslēgšanas noteikumi Publisko iepirkumu likumā, tajā skaitā pretendentu izslēgšana par konkurences tiesību pārkāpumiem.

Seminārs ir bezmaksas, un tas notiks otrdien, 18. aprīlī, no plkst. 10.00 līdz plkst. 12.00 (reģistrācija no plkst. 9.45) Ekonomikas ministrijas telpās, Brīvības ielā 55 (otrā ieeja), Rīgā.

Lai apmeklētu pasākumu, nepieciešams pieteikt caurlaides. Aicinām reģistrēties līdz 14. aprīļa plkst. 12.00, aizpildot anketu: http://bit.ly/3U16m2Y.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU