DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
29. martā, 2023
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Rīgā un Daugavpilī aizturēti nelegālās televīzijas izplatītāji

Pagājušonedēļ Valsts policijas likumsargi Rīgā un Daugavpilī aizturēja personas, kuras nodarbojušās ar nelegālās televīzijas izplatīšanu, nodrošinot tostarp aizliegto Krievijas propagandas kanālu apraidi. Izmeklēšanā iegūta informācija, ka aizturētās personas šīs noziedzīgās darbības veikušas ilgstoši un ar vērienu, tā piemēram, Daugavpilī aizturētais vīrietis nodrošinājis nelegālo televīziju 13 000 mājsaimniecību plašā Latvijas teritorijā. Saistībā ar notikušo ir uzsākti kriminālprocesi, un šobrīd tajos turpinās izmeklēšana.

21. martā Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes (VP GKrPP) Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes 2. nodaļas policisti aizturēja 1976. gadā dzimušu vīrieti, kurš aptuveni 15 gadus Rīgas reģiona iedzīvotājiem nelicencēti, par maksu sniedza televīzijas pakalpojumus.

Pēc aizturēšanas policisti veica virkni kratīšanu TV pakalpojumu sniedzēja un tā nelikumīgo pakalpojumu abonentu īpašumos. Kratīšanas laikā tika izņemts liels daudzums televīzijas signāla uztveršanas, formēšanas un izplatīšanas iekārtu. Noskaidrots, ka persona sniegusi televīzijas pakalpojumus, izmantojot Krievijas Federācijā reģistrētu raidsabiedrību – sabiedrības ar ierobežotu atbildību: “NTV – Plus”, kā arī slēgtās akciju sabiedrības “Nacionālā satelītu komercsabiedrība”, kura televīzijas pakalpojumus sniedz izmantojot zīmolu: “Trikolor” veidoto televīzijas saturu, kurā citu starpā iekļautas no Latvijā retranslējamo audio un audiovizuālo programmu saraksta izslēgtās TV programmas, kā piemēram: “MIR 24”, “RTVi”, “RBK”, “Rossija RTR”, “Rossija24”, “TV Centr International”.

Savukārt 23. martā Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja amatpersonas sadarbībā ar kolēģiem no VP GKrPP Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes un Kibernoziegumu apkarošanas pārvaldes, citā iepriekš uzsāktā kriminālprocesā, Daugavpilī un Rīgā veica virkni izmeklēšanas darbību, tajā skaitā arī sešas kratīšanas, kuru rezultātā tika atrastas un izņemtas nelegālo televīziju pārraidošas ierīces, dokumentācija, datu nesēji un citi lietiski pierādījumi, kam ir būtiska nozīme kriminālprocesā, kā arī pierādījumu iegūšanā un nostiprināšanā.

Policija ir noskaidrojusi 1988. gadā dzimuša vīrieša saistību ar minēto noziegumu. Iegūta informācija, ka persona ilgstoši ir nodrošinājusi nelegālās televīzijas pakalpojumus, šādā veidā pārkāpjot arī blakustiesības, nodrošinot vairāk nekā 13 tūkstošiem mājsaimniecību televīzijas pakalpojumu bez licences un atbilstošām tiesību īpašnieku atļaujām. Aizdomās par noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu policisti ir aizturējuši vienu personu.

Par šādu noziedzīgu nodarījumu Krimināllikuma 148. panta pirmajā daļā paredzēta brīvības atņemšana līdz diviem gadiem.

Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

Likumsargi aicina iedzīvotājus būt vērīgiem un pirms vienošanās ar TV pakalpojumu sniedzēju pārliecināties par tā sniegto TV pakalpojumu leģitīmo izcelsmi Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes tīmekļvietnēs https://kabeloperatori.neplpadome.lv/lv/sakums/kabeluoperatori/registrs.html un https://www.neplp.lv/lv/audiovizualu-pakalpojumu-pec-pieprasijuma-registrs-0, kā arī Eiropas Audiovizuālā satura observatorijas uzturētajā audiovizuālā satura pakalpojumu un to sniedzēju reģistrā http://mavise.obs.coe.int/advanced_search.

Vienlaikus Valsts policija norāda uz 2022. gadā veiktajiem grozījumiem ar audiovizuāla satura apriti saistītajos normatīvajos aktos, kuri cita starpā paredz atbildību par nelikumīgu TV sistēmu izmantošanu personīgiem mērķiem.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU