DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
22. martā, 2023
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

Veiks energoefektivitātes paaugstināšanas darbus Rīgas pašvaldības policijas Vidzemes pārvaldes ēkā

Rīgas pašvaldība ir parakstījusi līgumu ar Centrālo finanšu un līgumu aģentūru par energoefektivitātes paaugstināšanas darbu veikšanu Rīgas pašvaldības policijas ēkā Zentas Mauriņas ielā 1, Rīgā. Lai paaugstinātu ēkas energoefektivitāti un samazinātu enerģijas patēriņu, projekta ietvaros tiks veikta ēkas ārējo norobežojošo konstrukciju (fasādes un cokola) siltināšana, logu nomaiņa, ēkas inženiertīklu automatizācija un gaismekļu nomaiņa.

Ņemot vērā, ka pašvaldības policija savas funkcijas veic diennakts režīmā, tās ēkas energoresursu patēriņš ir augstāks nekā citām pašvaldības administratīvajām ēkām. Noslēdzoties projektam, būtiski samazināsies ēkas uzturēšanai nepieciešamais siltumenerģijas un elektroenerģijas patēriņš un pašvaldības izdevumi. Tiek plānots, ka primārās enerģijas patēriņš samazināsies par 52 008 kWh gadā. Mazāks būs arī siltumnīcefekta gāzu emisijas daudzums (plānotais samazinājums – 11.59 t/CO2 gadā), sniedzot ieguldījumu gaisa kvalitātes uzlabošanā. Vienlaikus tiks nodrošināta pašvaldības policijas darbība drošās, ērtās un iedzīvotājiem pieejamās telpās, veicināta resursus saudzējošas attieksmes veidošanās sabiedrībā, kā arī tiks radīta sakārtota un vizuāli pievilcīga pilsētvide. Darbus plānots uzsākt tiklīdz būs būvdarbiem piemēroti laikapstākļi ‒ aprīlī vai maijā.

Projektu realizē Eiropas Savienības darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 4.2.2. specifiskā atbalsta mērķa “Atbilstoši pašvaldības integrētajām attīstības programmām sekmēt energoefektivitātes paaugstināšanu un atjaunojamo energoresursu izmantošanu pašvaldību ēkās” ietvaros.

Projekta kopējās izmaksas ir 294 490 eiro, t.sk. Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums 176 694 eiro, Valsts budžeta dotācija 6 236 eiro, bet Rīgas pašvaldības līdzfinansējums veidos 111 559 eiro.

Darbus plānots pabeigt līdz šī gada beigām.

Projektu administrē Rīgas domes Īpašuma departaments.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU