DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
06. decembrī, 2022
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Vašingtonā godina parlamentārieša Ojāra Ērika Kalniņa piemiņu

NATO Parlamentārās asamblejas ikgadējā Transatlantiskajā forumā ASV galvaspilsētā Vašingtonā otrdien, 6.decembrī, godināta Saeimas deputāta, ilggadējā diplomāta un politiķa Ojāra Ērika Kalniņa (1949-2021) piemiņa. O.Ē.Kalniņš ilgus gadus vadīja Saeimas NATO Parlamentārās asamblejas delegāciju.

Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājs Raimonds Bergmanis un Saeimas Ārlietu komisijas sekretāre Irma Kalniņa šajās dienās piedalās NATO Parlamentārās asamblejas Transatlantiskajā forumā, kurā aizvadīta arī O.Ē.Kalniņa vārdā nosaukta sesija par noturīgu transatlantisko vērtību aizstāvēšanu konkurētspējīgā stratēģiskā vidē. Sesijā piedalījās arī Latvijas Republikas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks ASV Māris Selga.

Sesijas dalībnieki uzsvēra O.Ē.Kalniņa neatsveramo ieguldījumu Latvijas ceļā uz brīvību un neatkarību, kā arī izpratni par nepieciešamību tam gūt sabiedroto atbalstu. Klātesošie viņu raksturoja kā talantīgu un harizmātisku politiķi, akcentējot, ka O.Ē.Kalniņš būtu lepns par NATO valstu vienoto nostāju, atbalstot Ukrainu.

Saeimas Ārlietu komisijas sekretāre un O.Ē.Kalniņa atraitne I.Kalniņa sacīja: "Abi bijām bēgļu bērni, augām un dzīvojām ar milzīgu zaudējuma sajūtu. Tāpēc nolēmām būt politiski aktīvi un tādi bijām. Ojārs aizstāvēja demokrātijas principus it visā, ko viņš darīja – politikā, dzejā, ģimenē un draugu lokā."

NATO Parlamentārā asambleja ir 1955.gadā dibināta konsultatīva starpparlamentāra organizācija, kas apvieno Ziemeļatlantijas līguma organizācijas valstu parlamentāriešus. Parlamentārā Asambleja veido būtisku saikni starp NATO un dalībvalstu parlamentiem, stiprina politisko dialogu, kā arī veicina sabiedrības atbalstu alianses politikai.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU