DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
30. novembrī, 2022
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Sociālo lietu komisija: paliatīvā aprūpe ir sistemātiski jāsakārto

Paliatīvā aprūpe ir sistemātiski jāsakārto, un informācijai par tās saņemšanu ir jābūt viegli pieejamai, pauda Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas deputāti, trešdien, 30.novembrī, sēdē spriežot par paliatīvās aprūpes sistēmas pilnveidi un normatīvo regulējumu.

Komisijas priekšsēdētāja Inga Bērziņa, sēdē uzklausot atbildīgo ministriju un nevalstisko organizāciju pārstāvjus, atzinīgi vērtēja paveikto, taču atzīmēja sniegtās palīdzības sadrumstalotību. “Pilotprojektus īsteno gan Labklājības, gan Veselības ministrija, šajā procesā ir iesaistījušās arī pašvaldības un nevalstiskās organizācijas,” sacīja I.Bērziņa, uzsverot, ka palīdzībai ir jābūt koncentrētai vienās rokās un viegli saprotamai.

Kā atzīmēja Labklājības ministrijas pārstāvji, paliatīvā aprūpe ir visaptveroša to cilvēku aprūpe, kuru izārstēšana vairs nav iespējama. Tā aptver medicīnisko, psiholoģisko, sociālo un garīgo atbalstu.

Sēdes dalībnieki pārrunāja nepieciešamos budžeta līdzekļus un Eiropas fondu finanšu līdzekļu piesaistes iespējas, lai paliatīvo aprūpi varētu nodrošināt plašākam cilvēku lokam. Tāpat nepieciešams risināt nepietiekamo cilvēkresursu skaitu, kā arī pakalpojuma pieejamības problēmas dažādās valsts teritorijās, pauda klātesošie.

Komisija lēma veidot darba grupu paliatīvās aprūpes sistēmas pilnveidei. Plānots, ka darba grupa vērtēs, vai nepieciešams veidot atsevišķu likumu vai grozīt jau spēkā esošos normatīvos aktus. Komisija lūgs darbam deleģēt arī ministriju un nevalstisko organizāciju pārstāvjus, informēja I.Bērziņa.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU