DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
22. novembrī, 2022
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Satiksme

Gulbenes novada īpašumā nodos vairākus vietējos autoceļus

Ministru kabinets otrdien, 22. novembrī, atbalstīja Satiksmes ministrijas sagatavoto rīkojuma projektu par vairāku vietējo autoceļu nodošanu Gulbenes novada pašvaldības – Jaungulbenes, Galgauskas, Rankas pagastu – īpašumā, turpmākai to apsaimniekošanai.

Gulbenes novada pašvaldība savā īpašumā pārņems vairākus vietējās nozīmes ceļus - V431 autoceļu “Pievedceļš Sveķu skolai” Jaungulbenes pagastā, V439 autoceļu “Pievedceļš Galgauskai” Galgauskas pagastā un autoceļu V445 “Pievedceļš Uriekstes stacijai” Rankas pagastā.

Valstij piederošos nekustamos īpašumus – vietējās nozīmes autoceļus - Satiksmes ministrija nodod pašvaldību īpašumā, lai tādējādi pašvaldības varētu īstenot to autonomās funkcijas, piesaistīt Eiropas savienības finansējumu ceļu uzlabošanai, kā arī radīt darbavietas un veicināt privāto investīciju piesaisti.

Iepriekš sarunās ar pašvaldību intereses pārstāvošām organizācijām un arī pašu novadu vadības pārstāvjiem Satiksmes ministrija plaši apspriedusi iniciatīvu par valsts vietējo ceļu nodošanu pašvaldību īpašumā un apsaimniekošanā, par to piešķirot papildu mērķdotācijas finansējumu. Lai šo iniciatīvu īstenotu, pēc ministrijas ierosinājuma Ministru kabinets nolēma pašvaldībām, kas pārņem savā īpašumā valsts vietējo autoceļu vai tā posmu, atvēlēt  mērķdotāciju 1560 eiro apmērā par katru pārņemto kilometru uz termiņu ne ilgāku par pieciem gadiem.

Līdz šim pozitīvi lēmumi valsts autoceļu pārņemšanu ir saņemti no 15  pašvaldībām. Vienlaikus vēl vairākās pašvaldībās valsts vietējo autoceļu pārņemšanas iespēja vēl tiek vērtēta.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU