DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
13. oktobrī, 2022
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Veselība

Eiropas Komisija piešķir standarta reģistrāciju Pfizer-BioNTech un Moderna Covid-19 vakcīnām

Zāļu valsts aģentūra informē, ka Eiropas Komisija  ir piešķīrusi standarta reģistrācijas apliecību “Pfizer-BioNTech” izstrādātajai Covid-19 vakcīnai “Comirnaty” un Moderna vakcīnai “Spikevax”. Līdz šim abām vakcīnām bija spēkā reģistrācija ar nosacījumiem.

Šādu lēmumu Eiropas Komisija pieņēma pēc Eiropas Zāļu aģentūras (EZA) sniegtās rekomendācijas.

Šobrīd uzņēmumiem standarta reģistrācijas apliecības vairs nav nepieciešams atjaunināt katru gadu.

Atgādinām, ka abām vakcīnām to apstiprināšanas brīdī tika piešķirta reģistrācija ar nosacījumiem.

Līdz ar to uzņēmumiem, kuri šīs vakcīnas izstrādāja, tika noteikta prasība iesniegt EZA vēl notiekošo pētījumu rezultātus un papildu datus par vakcīnu kvalitāti, ņemot vērā to, ka uzņēmumi plānoja paplašināt liela mēroga ražošanu.

Šobrīd šie pētījumi un papildu izpēte, tostarp lietošanas novērojumu pētījumi, ir snieguši pamatojošus datus par nozīmīgiem vakcīnu aspektiem. Tai skaitā par to, cik efektīvi vakcīnas novērš smagu Covid-19 norisi.

Turklāt uzņēmumi ir snieguši visus pieprasītos papildu datus par vakcīnu farmaceitisko kvalitāti.

Šis Eiropas Komisijas lēmums par  standarta reģistrācijas apliecības piešķiršanu ir attiecināms uz visām apstiprinātajām un tuvākajā laikā sagaidāmajām pielāgotajām Covid-19 vakcīnām “Comirnaty” un “Spikevax”, tai skaitā arī uz nesen apstiprinātajām pielāgotajām vakcīnām “Comirnaty Original/Omicron BA.1”, “Comirnaty Original/Omicron BA.4/5” un “Spikevax bivalent Original/Omicron BA.1”.

EZA zinātniskās komitejās strādā arī Latvijas Zāļu valsts aģentūras speciālisti.

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

 

 

 

 

Ārkārtējā situācija, kas tika izsludināta, lai apturētu straujo Covid-19 infekcijas izplatību un veselības nozares pārslodzi, ir noslēgusies. No 1. marta iedzīvotājiem saistoši epidemioloģiskās drošības pasākumi un ierobežojumi ir apkopoti Ministru kabineta noteikumos Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” noteiktie ierobežojumi un pienākumi. 

Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, arī neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU