DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
10. oktobrī, 2022
Lasīšanai: 5 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Labklājība

11. oktobrī notiks īpašas “Sajūtu vakariņas” darba devējiem

Otrdien, 11. oktobrī, 40 darba devējiem būs lieliska iespēja piedalīties īpašās “Sajūtu vakariņās”, lai neformālā gaisotnē iepazītos ar izaicinājumiem, ar kuriem sastopas cilvēki ar funkcionāliem traucējumiem. Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) un Invalīdu un viņu draugu apvienības “Apeirons” rīkoto vakariņu mērķis ir parādīt no cita skatupunkta iespējas personu ar invaliditāti nodarbināšanai un iedrošināt sniegt viņiem darba iespējas.

Kopumā notiks trīs šādi pasākumi - nākamās norisināsies 8. un 22. novembrī no plkst.17.00 līdz 20.00. Lai pieteiktos, darba devējiem jāaizpilda pieteikuma anketa: https://ej.uz/sajūtuvakariņas. Dalība pasākumā ir bez maksas un vietu skaits ir ierobežots.

Kampaņā “Sajūti. Sadzirdi. Saproti.” viena no svarīgām mērķauditorijām ir darba devēji. Latvijā personu ar invaliditāti nodarbinātības rādītājs ir ļoti zems, piemēram, Saeimas analītiskā dienesta pētījumā par cilvēku ar garīga rakstura traucējumiem nodarbinātību secināts, ka tiek nodarbināti vien 14,5 % personu ar garīga rakstura traucējumiem, tikmēr personām ar citiem funkcionālo traucējumu veidiem nodarbinātības rādītājs ir no 42 līdz 46 %. Eiropas Savienībā vidēji 50,8% personu ar invaliditāti ir nodarbinātas.

“Šīs noteikti būs vienas no neparastākajām un pieredzes bagātākajām vakariņām, kādās kādam ir bijusi iespēja būt. Ne tikai tāpēc, ka varēs dzirdēt vērtīgus un iedvesmojošu pieredzes stāstus, bet arī tāpēc, ka tajās darba devēji atklās jaunas sajūtas un atvērs prātus un sirdis sabiedrības dažādībai. Empātijai ir milzu loma, lai izprastu līdzcilvēkus – potenciālos darbiniekus – ar redzes, dzirdes, vai kustību ierobežojumiem. Ikviens var strādāt darbu, kas atbilst viņa spējām, ja tiek dota iespēja to pierādīt,” uzsver Sabiedrības integrācijas fonda sekretariāta direktore Zaiga Pūce.

Pasākuma idejas pamatā izmantota pasaules praksē plaši atzītā World Cafe pieeja, kas paredz vispirms ļaut katram dalībniekiem sajust, kā jūtas cilvēks ar funkcionāliem traucējumiem un  pēc tam tematiskā domapmaiņā pārrunāt nozīmīgākos jautājumus un dalīties pieredzē, pārdomās sava galdiņa ietvaros. Maltītes laikā dalībnieki būs iespēja apgūt arī vairākas zīmju valodas zīmes, uzzināt vairāk par  Braila rakstu un vides pieejamību.

“Pieaugot cilvēku ar invaliditāti skaitam, arvien aktuālāki kļūst jautājumi par iespējām ikvienam dzīvot neatkarīgu dzīvi sabiedrībā. Nodarbinātība ir viens no būtiskiem aspektiem tajā. Mēs vēlamies mazināt stereotipus un parādīt, ka cilvēki ar invaliditāti patiesībā var darīt dažādus darbus un būt atbalsts noteiktu uzdevumu veikšanā. Pasaulē tam ir daudz pozitīvi piemēri. Domāju, ka “Sajūtu vakariņās” darba devēji gūs vērtīgas atziņas un paplašinās savu redzesloku. Mūsu mērķis nav nevienu nosodīt, bet gan caur labajiem piemēriem veicināt domāšanas maiņu un­­ pamudināt uz rīcību, kas sekmē iekļaujošas sabiedrības veidošanos,” situāciju raksturo Invalīdu un viņu draugu apvienības “Apeirons” valdes priekšsēdētājs Ivars Balodis.

Par mielastu un restorāna līmeņa apkalpošanu gādās Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikuma talantīgie audzēkņi, savukārt radošo gaisotni uzturēt palīdzēs Kozmens jeb Mārtiņš Kozlovskis.

Pasākuma iecere balstās Izraēlas organizācijas NVO “Access Israel” īstenotā pasākuma “Feast of Senses” (Sajūtu dzīres) idejā, kuru 2018. gadā pirmo reizi Latvijā organizēja Izraēlas vēstniecība Latvijā. Vēstniecība aktīvi iestājas par cilvēku ar invaliditāti dzīves kvalitātes uzlabošanu, tostarp vides pieejamības jautājumiem, un izpratnes veicināšanu sabiedrībā par cilvēku ar invaliditāti izaicinājumiem un vajadzībām.

Kampaņas “Sajūti. Sadzirdi. Saproti.” mērķis ir veicināt izpratni un palielināt sabiedrības informētību par personu ar invaliditāti ikdienu, lomu sabiedrībā, diskriminācijas pazīmēm, ar ko nākas saskartiem šai sabiedrības daļai.

Kampaņu īsteno Invalīdu un viņu draugu apvienība “Apeirons” un Sabiedrības integrācijas fonds pasākumu kopuma “Izstāstīt saliedētību” ietvaros. Plašāk par kampaņu lasi www.apeirons.lv.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU