DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
28. septembrī, 2022
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Saeima galīgajā lasījumā lems par pāreju uz mācībām tikai valsts valodā

Saeima ceturtdien, 28.septembrī, galīgajā lasījumā lems par grozījumiem Izglītības likumā un Vispārējās izglītības likumā, kas paredz pakāpenisku pāreju uz mācībām tikai valsts valodā pirmsskolā un pamatizglītībā trīs gadu laikā.

Tāpat parlamentārieši rīt galīgajā lasījumā skatīs likumprojektu, ar kuru paredzēts anulēt ieroču atļaujas Latvijas nepilsoņiem un daļai personu, kas Latvijā saņēmušas pastāvīgās uzturēšanās atļaujas.

Vēl rīt galīgajā lasījumā plānots lemt par grozījumiem Nekustamā īpašuma valsts kadastra likumā. Ar tiem iecerēts deleģēt Ministru kabinetu noteikt gadījumus, kad var neveikt kadastrālo uzmērīšanu.

Otrajā lasījumā deputāti rīt lems par likuma grozījumiem, kas noteic iedzīvotāju ienākuma nodokļa atvieglojumu ienākumam, kas maksātnespējas procesa laikā gūts no kapitāla aktīva atsavināšanas.

Konceptuāli Saeima rīt skatīs Brīvprātīgā darba likuma grozījumus, kā arī Sociālo un darba lietu komisijas sagatavotos alternatīvos likuma grozījumus, ar kuriem iecerēts pilnveidot brīvprātīgā darba regulējumu.

Vēl pirmajā lasījumā plānots lemt par grozījumiem Negodīgas komercprakses aizlieguma likumā.

Izskatīšanai komisijās rīt plānots nodot arī vairākus jaunus likumprojektus, tostarp grozījumus Veselības aprūpes finansēšanas likumā, kas paredz ieviest vienotu valsts apmaksāto veselības aprūpi Latvijā deklarētajiem iedzīvotājiem. Tāpat deputāti lems, vai izskatīšanai komisijās nodot grozījumus, kas paredz pilnveidot publiskas personas vai publiskas personas kapitālsabiedrības dāvinājumu (ziedojumu) darījumus.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija lūgusi Saeimas sēdes darba kārtībā iekļaut grozījumus, ar kuriem iecerēts noteikt atvieglotu kārtību energoapgādes būvju būvniecībai.

Sēdes darba kārtībā iekļauti 28 jautājumi. Savukārt pulksten 17.00 paredzēta amatpersonu atbilžu sniegšana uz deputātu jautājumiem.  

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU