DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
28. septembrī, 2022
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Izglītība

Latvijas pilsētās notiks „Zinātnieku nakts 2022” pasākumi

Piektdien, 30. septembrī  notiek Zinātnieku nakts, kas ik gadu tiek organizēta visā Eiropā, lai popularizētu zinātni un zinātnes sasniegumus.  Plašākai sabiedrībai tiks atvērtas augstskolas, universitātes un zinātniskie institūti, lai ikviens interesents varētu tikties ar pētniekiem, doties ekskursijās, skatīties zinātnei veltītus šovus, piedalīties eksperimentos un diskusijās.

Eiropas Zinātnieku nakts ir Eiropas Komisijas iniciēts pasākums, kas jau septiņpadsmito gadu septembra pēdējā piektdienā vienlaicīgi notiek visā Eiropā. Zinātniskās institūcijas atraktīvā un populārzinātniskā veidā iepazīstina ar dažādām zinātnes nozarēm, demonstrējot inovatīvas metodes un tehnoloģijas, kas, pateicoties zinātnes sasniegumiem, ir pieejamas industrijai vai ikvienam cilvēkam. Zinātni Latvijā pārstāv spēcīgas institūcijas ar izciliem zinātniekiem, modernu pētniecības infrastruktūru un ilgtermiņa inovāciju potenciālu.

Šogad Zinātnieku nakts pasākumus īsteno Latvijas augstskolas un zinātniskie institūti Rīgā, Liepājā, Ventspilī, Jelgavā, Dobelē, Daugavpilī, Cēsīs, Valmierā un citās pilsētās.  Vietnē www.zinatniekunakts2022.lv pieejamas visas pasākumu norises vietas un programmas.

Zinātnieku nakts apmeklētāji var plānot vakara programmu, vadoties gan pēc pasākumu satura, gan  ģeogrāfiskās lokācijas.

Rīgā Daugavas kreisajā krastā - Pārdaugavā - plašu programmu sagatavojusi Rīgas Tehniskā universitāte (RTU), Latvijas Universitātes (LU) Latvijas Hidroekoloģijas institūts, Valsts zinātniskais institūts "BIOR" un Biznesa augstskola “Turība”. Savukārt, labajā Daugavas krastā apmeklētājus gaida Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija, Transporta un sakaru institūts, Latvijas Organiskās sintēzes institūta (OSI), Latvijas Universitātes Cietvielu fizikas institūts (LU CFI), Elektronikas un datorzinātņu institūts (EDI) un Latvijas Valsts Koksnes ķīmijas institūts.

Kurzemē apmeklētājus uzņems Ventspils zinātnes centrs VIZIUM, Ventspils Galvenā Bibliotēka, Liepājas Universitāte un AREI Stendes Pētniecības centrs, Zemgalē - Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitāte un Dārzkopības institūts, Vidzemē – Vidzemes Augstskola, Kosmosa izziņas centrs Cēsīs, RTU Cēsis un AREI Priekuļu Pētniecības centrs, bet  Latgalē - Daugavpils Universitāte.

Apmeklējot Zinātnieku nakts pasākumus, apmeklētāji piekrīt tikt filmētiem un fotogrāfētiem, kā arī audio vai vizuālo materiālu publicēšanai informatīvos vai reklāmas nolūkos!

Apmeklētāji aicināti dalīties ar savām sajūtām, pārdomām, foto un video stāstiem sociālajos tīklos, lietojot tēmturi #zinatniekunakts2022.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU