DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
16. septembrī, 2022
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Kultūra

Rīgā notiks amatierteātru izrāžu parāde

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Rudenī jau tradicionāli iedzīvotāji gaidīti amatierteātru izrāžu parādē “Rīga spēlē teātri”, kas šogad risināsies no 22. līdz 25. septembrim gan VEF Kultūras pilī, gan Mazajā ģildē, kur notiks festivāla ieskaņas izrāde. Apmeklētājiem būs iespēja redzēt 11 aizraujošas un sirsnīgas izrādes - gan klasikas iestudējumus, gan jaundarbu uzvedumus un pantomīmas izrādi. Ieeja izrādēs būs bez maksas.

Apmeklētājiem būs iespēja redzēt tādas klasiskas izrādes kā Harolda Pintera “Sargs”, Henrika Ibsena “Heda Gablere”, Braiena Makavera “Pikaso sievietes” un Stefana Cveiga “Jūtu mulsums”. Noteikti vērts noskatīties lietuviešu autora Jurga Viles grafisko stāstu “Sibīrijas haiku”, kur stāstīts par notikumiem 1941.gada jūnijā.

Samērā plašs paredzēts studentu piedāvājums - būs skatāma Latvijas Universitātes Studentu teātra iestudētā Edgara Alana Po “Nodevīgā sirds”, jautrus nostāstus krievu valodā “Studentu kaislības” piedāvās Rīgas Tehniskās universitātes studentu teātris “Kamertonis”, bet otrs šīs augstskolas teātris “Spēle” nāks klajā ar Raimondas Vazdikas iestudēto izrādi “Atbildes mākonī”, kas veidota pēc vairāku klasiķu darba motīviem.

Izrāžu parādē teātra mīļotāji arī varēs noskatīties tādas izrādes kā Harija Gulbja “Cīrulīši” un Ināras Čakstes “Senču mantojums”

Kā katru gadu, amatierteātru izrāžu apmeklētāji var baudīt arī pantomīmu, un šogad ansamblis “Rīgas pantomīma” piedāvā izrādi par notikumiem kino pasaulē – “KINOmānija”. Izrāde notiek nenopietnā pantomīmas žanrā, skanot  mūzikai no dažādām, jau par ikoniskām kļuvušām mākslas un animācijas filmām, kuras varētu būt zināmas gan jauniem, gan gados vecākiem skatītājiem.

“Rīga spēlē teātri” programma ar izrāžu anotācijām un norises laiku pieejama tīmekļa vietnē www.kultura.riga.lv. Bezmaksas ielūgumi saņemami VEF Kultūras pilī un “Biļešu Paradīzes” kasēs.

Izrāžu parādi “Rīga spēlē teātri” rīko Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments sadarbībā ar Ziemeļrīgas kultūras apvienības VEF Kultūras pili.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI