DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
24. augustā, 2022
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Izglītība

Studentu uzņēmējspēju un inovāciju veicināšanā iegulda vairāk nekā miljonu eiro

Publicēts pirms 2 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Publicitātes foto

Īstenojot vērienīgo studentu inovāciju grantu (SIG) programmu, trīs gadu laikā Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) atbalsts studentiem uzņēmējspēju, radošuma un jaunrades veicināšanā pārsniedzis miljonu eiro. No šī studiju gada RTU programmu turpinās realizēt sadarbībā ar Latvijas Jūras akadēmiju (LJA).

SIG mērķis ir veicināt studentu uzņēmējspēju un inovatīvo domāšanu caur veiksmīgu sadarbības platformu, kas apvieno dažādu studiju virzienu un universitāšu studentus un īsteno apmācības starpdisciplinārās komandās, iesaistot arī mācībspēkus un jaunos pētniekus, lai sagatavotu inovatīvu produktu, tehnoloģiju un pakalpojumu izstrādes projektus vai prototipus industrijas izaicinājumiem un nākotnes attīstības prognozēm. SIG īsteno RTU Zinātnes un inovāciju centra Dizaina fabrika.

Trīs gadu laikā SIG aktivitātēs (ERAF līdzfinansētais projekts Nr. 1.1.1.3/18/A/001 «RTU inovāciju granti studentiem») iesaistījušies 1774 studenti no 20 izglītības iestādēm. Interesentu skaits, kuri iesnieguši pieteikumus dalībai, bija vēl lielāks – 3390. Stipendijās, grantos un citos atbalsta instrumentos viņiem izmaksāts vairāk nekā miljons eiro.

Pēc dalības SIG studenti ir nodibinājuši vairākus jaunuzņēmumus, kas ražo jauna veida velo un personīgo mantu novietnes, ergonomiskus ķermeņa spilvenus, stāju koriģējošus t-kreklus, augsni uzlabojošu humusvielu šķīdumu no kūdras utt. Attīstīto prototipu un biznesa ideju ir daudz vairāk, piemēram, viedo sensoru tehnoloģija pārtikas kvalitātes kontrolei, auto vadīšanas apmācību simulators, tiešsaistes dzeramā ūdens kvalitātes monitoringa un agrīnās brīdināšanas sistēma, mobils skaņu slāpējošs risinājums mantu glabāšanai, tehnoloģija bišu saimju novērošanai utt.

SIG iesaistījušies un ar studentiem sadarbojušies 59 uzņēmumi, tostarp LMT, ar kura atbalstu RTU doktorants izstrādā sensoru signālu apstrādes tehnoloģiju, kas reāllaikā spēj analizēt dažādus datus, piemēram, novērtēt ceļa seguma stāvokli un prognozēt tā deformācijas. Vairākos ceļa posmos jau ir iestrādāti optisko šķiedru sensori.

Jaunajā studiju gadā SIG aktivitātes RTU sāk īstenot sadarbībā ar LJA projektā «Inovāciju granti jūrniecībā studējošajiem» (ERAF līdzfinansētais projekts Nr. 1.1.1.3/18/A/006 «Inovāciju granti jūrniecības nozarē studējošajiem»). Studentiem no RTU, LJA un citām augstskolām ir atvērta pieteikšanās SIG aktivitātēs. Studentiem ir iespēja iesaistīties pirmsinkubācijas programmā «IdeaLab», «Produktu attīstības programmā» var izveidot un attīstīt potenciāli jaunu produktu, bet zinātniski ietilpīgas idejas var attīstīt universitāšu inkubatorā «UniLab». Radošo domāšanu palīdz attīstīt tiešsaistes darbnīcas «Creative Tuesdays», bet iesaistīties industrijai nozīmīgu izaicinājumu risināšanā piedāvā «Demola Latvia». Akadēmiskus izaicinājumus iespējams risināt «Vertikāli integrētā projektā», kurā viena komanda uzbūvējusi Baltijā pirmo lieljaudas raķeti, bet doktoranti validēt pētījumu komerciālo potenciālu var «Co.LAB». Vairāk informācijas par SIG aktivitātēm un pieteikšanās – www.idejubanka.lv

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI