DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
12. augustā, 2022
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Izglītība

Latvijas Jauniešu galvaspilsēta 2023 – Bauskas novads

Publicitātes foto

15. augustā jauniešu festivālā “Kopums” tika paziņoti Izglītības un zinātnes ministrijas organizētā konkursa “Latvijas Jauniešu galvaspilsēta” uzvarētāji, par Latvijas Jauniešu galvaspilsētu 2023 pasludinot Bauskas novada pašvaldību.

Bauskas novada pašvaldība saņēma goda plāksni ar uzrakstu "Latvijas Jauniešu galvaspilsēta 2023" un ceļojošo kausu no 2020. gada uzvarētājiem Ventspils pilsētas pašvaldības. Konkursa uzvarētāju noteica žūrijas komisija, ņemot vērā arī publiskās balsošanas rezultātus.

Kā norāda Bauskas novada pašvaldība savā konkursa pieteikumā, “Mēs nevēlamies stacionāras telpas, kur gaidīt jauniešu, mēs vēlamies rīkoties proaktīvi un sasniegt jauniešus paši, un cenšamies organizēt pasākumus pēc iespējas tuvāk jauniešiem.” Konkursa pieteikumā pašvaldība iesniedza arī detalizētu pasākumu plānu notikumiem 2023. gadā, paredzot daudzveidīgus pasākumus jauniešiem – kampaņas, izaugsmes treniņus, festivālus, Latvijas jauniešu organizāciju sporta spēles, kā arī pieredzes apmaiņas seminārus jaunatnes darbiniekiem.

Šajā gadā par titulu cīnījās 3 pašvaldības – Bauskas novada pašvaldība, Cēsu novada pašvaldība un pirmās Latvijas Jauniešu galvaspilsētas titula ieguvēja - Jelgavas pilsētas pašvaldība.

Konkurss tika rīkots sesto reizi, un tā mērķis ir popularizēt darbu ar jaunatni starp pašvaldībām, veicināt pašvaldību sadarbību un pieredzes apmaiņu jaunatnes jomā, kā arī paaugstināt darbā ar jaunatni iesaistīto personu un jaunatnes organizāciju prestižu.

Konkursu "Latvijas Jauniešu galvaspilsēta" organizē Izglītības un zinātnes ministrija sadarbībā ar biedrību “Latvijas Jaunatnes padome” un Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā, savukārt konkursa vērtēšanas komisijā iekļauti pārstāvji no Izglītības un zinātnes ministrijas, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras, Valsts izglītības satura centra, Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā un biedrībām “Latvijas Jaunatnes padome” un "Latvijas Pašvaldību savienība".

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU