DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
30. jūnijā, 2022
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Festivālā LAMPA “Valsts mājas” pasākumiem būs pieejams arī zīmju valodas tulkojums

Lai sarunas un diskusijas par sabiedrības līdzdalības iespējām Latvijā sasniegtu arī nedzirdīgus cilvēkus, Valsts kanceleja sarunu festivālā LAMPA 1.-2.jūlijā nodrošinās zīmju valodas tulkojumu vairākiem “Valsts mājas” pasākumiem tiešsaistē mājaslapā.  

Ar surdotulkojumu tiešsaistē 1.jūlijā būs pieejami šādi Valsts kancelejas telts pasākumi:

Savukārt programmas otrajā dienā 2.jūlijā šādiem pasākumiem būs pieejams tulkojums zīmju valodā:

Visus “Valsts mājas” (telts Nr.17) pasākumus divu dienu programmā caurvij sabiedrības līdzdalības, iesaistes un savstarpējās sadarbības stīga. Jo, lai nonāktu pie lielām un labām pārmaiņām, ir jāpiedalās visiem! Tāpēc valsts pārvalde arvien jaunos veidos aicina cilvēkus līdzdarboties, lai pieņemtie lēmumi darbotos tieši sabiedrības interesēs un veicinātu Latvijas attīstību. 

Pilnu Valsts kancelejas telts “Valsts māja” programmu aicinām skatīt festivāla mājaslapā.

Valsts kanceleja sadarbību ar Latvijas Nedzirdīgo savienību aizsāka jau 2020. gadā, nodrošinot surdotulka dalību atsevišķās preses konferencēs, piemēram, kad Latvijā sākās Covid-19 pandēmija. Savukārt ciešāka sadarbība turpināta 2022.gadā, noslēdzot sadarbības līgumu ar SIA “LNS Rehabilitācijas centrs” par zīmju valodas tulkošanas pakalpojumiem klātienē un tiešsaistē.

Jau kopš šā gada sākuma Valsts kanceleja regulāri piesaista surdotulkus valdības preses konferencēm, Ministru prezidenta preses konferencēm, pārresoriskām preses konferencēm u.c.  

Sadarbības stiprināšana ar zīmju valodas tulkiem ir vēl viens no soļiem, ko Valsts kanceleja sper plašākā kontekstā attiecībā uz piekļūstamas informācijas vides īstenošanu praksē. Iestāde ar savu darbu jau apliecinājusi, ka ir ieinteresēta informāciju nodrošināt dažādām sabiedrības grupām.

Valsts kancelejas īstenotais projekts “Valsts un pašvaldības iestāžu tīmekļvietņu vienotā platforma” devis iespēju izveidot 96 jaunas, mūsdienīgas un piekļūstamības prasībām atbilstošas valsts pārvaldes un pašvaldību iestāžu mājaslapas, ko ērti var lietot cilvēki ar dzirdes un redzes traucējumiem. Uz platformas esošajās mājaslapās ir iespējams izveidot speciālu saturu ar zīmju valodas tulkojumu (lūk, Valsts kancelejas piemērs: https://www.mk.gov.lv/lv/zimju-valoda?view=video).

Valsts kanceleja sadarbojas arī ar Vieglās valodas aģentūru – kopīgi rīkotas mācības valsts iestāžu komunikatoriem par rakstību vieglajā valodā, pamatprincipiem un labo praksi, izstrādātas vadlīnijas rakstībai vieglajā valodā.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU