DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
30. jūnijā, 2022
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Izglītība

RTU sarunu festivālā «Lampa» rosinās uz diskusiju par to, kādā nākotnes pasaulē vēlamies dzīvot

Kādās nākotnes pilsētās mēs dzīvosim un kā mainīsies mūsu pārtikas patēriņa paradumi? Vai līdztekus klimata pārmaiņām un bioloģiskās daudzveidības mazināšanās problēmām mums ir pamats uztraukties arī par augsnes veselību Eiropā un Latvijā? Par šo un citiem jautājumiem Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Zinātnes un inovāciju centrs 1. un 2. jūlijā aicinās sarunāties festivālā «Lampa» Cēsīs.

RTU Zinātnes un inovāciju centrs (ZIC), kas izveidots uz Dizaina fabrikas bāzes ar mērķi pilnveidot atbalstu studentiem, zinātniekiem un uzņēmumiem inovāciju un augstas pievienotās vērtības produktu un pakalpojumu radīšanā, aicina sarunu festivālā «Lampa» apmeklēt skatuvi «#Misijas».

Divu dienu laikā norisināsies deviņas sesijas, kurās piedalīsies dažādu jomu eksperti un zinātnieki no Latvijas un ārvalstīm, lai piedāvātu izglītojošas sarunas, debates un stāstus, liekot uzsvaru uz veselības, klimata un vides jautājumiem. RTU zinātņu prorektors Tālis Juhna piektdien, 1. jūlijā, plkst. 11.00 kopā ar citiem diskusijas dalībniekiem meklēs atbildi uz jautājumu, kā veidojas kolektīvā un individuālā misijas apziņa, kā arī apspriedīs Ukrainas neatkarības misijas vietu citu Eiropas definēto misiju starpā.

Sestdien plkst. 15.00 tiks diskutēts par veselīgas pārtikas lomu slimību prevencijā, aplūkots, kā notiekošais pasaulē ietekmē pārtikas cenas un līdz ar to mūsu ēšanas paradumus, vienlaikus cenšoties izprast pārtikas inovāciju nozīmi šajā situācijā. Būs iespēja piedalīties meistarklasē kopā ar pārtikas inovāciju jaunuzņēmumu «Fermentful», lai uzzinātu vairāk par augu valsts produktu fermentēšanas iespējām, nogaršotu zaļo griķu «kefīru» un kopīgi pagatavotu dažādus ēdienus.

Skatuves «#Misijas» repertuārs, piedaloties RTU Ūdens sistēmu un biotehnoloģiju institūta direktorei Lindai Mežulei, 2. jūlija vakarā tiks noslēgts ar pētnieku ūdens stāstiem. Viņa kopā ar citiem zinātniekiem stāstīs par to, ko, iedvesmojoties no procesiem dabā, zinātnei līdz šim ir izdevies izpētīt par ūdens attīrīšanas iespējām un kādi vēl eksperimenti tiek veikti, meklējot risinājumus ūdens kvalitātes uzlabošanai.

Ar RTU ZIC programmu, lektoriem un diskusiju dalībniekiem iespējams iepazīties https://ej.uz/RTULampa2022

Uz sarunām aicina Eiropas Komisija, Ziemeļvalstu Ministru padomes birojs Latvijā (NORDEN), inovāciju kustība «VEFRESH», RTU, «Tet» un «Rimi Latvija». Atbalstu sniedza RTU ZIC paspārnē esošās Eiropas Inovāciju un tehnoloģijas institūta zināšanu un inovāciju kopienas «EIT Food», «EIT Climate-KIC» un «EIT Urban Mobility».

«#Misijas» diskusijām būs iespējams sekot līdzi arī RTU un RTU ZIC Facebook kontos.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU