DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
17. maijā, 2022
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Aizsardzības ministrija Ulbrokā, Limbažos, Ropažos un Cēsīs organizēs informatīvas lekcijas par rīcību krīzes situācijās

18. un 19. maijā Aizsardzības ministrija Ulbrokā, Limbažos, Ropažos un Cēsīs organizēs informatīvas lekcijas skolēniem, pedagogiem un citiem iedzīvotājiem par to, kā rīkoties krīzes situācijās, un informēs par aktualitātēm aizsardzības nozarē.

Lekciju ietvaros tiks runāts arī par to, ko likt 72 stundu mugursomā, un, kā katrs no mums var iesaistīties valsts aizsardzībā.

Lekcijas vadīs Aizsardzības ministrijas parlamentārā sekretāre Baiba Bļodniece.

Trešdien, 18. maijā, norisināsies trīs lekcijas – plkst. 10.30-11.10 Ulbrokas vidusskolā, plkst. 13.00-13.40 Limbažu Valsts ģimnāzijā, bet plkst. 14.20-15.00 Limbažu galvenajā bibliotēkā.

Savukārt ceturtdien, 19. maijā, plkst. 12.10.-12.50 lekcija notiks Ropažu vidusskolā, bet plkst. 14.20-15.00 – Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolā.

Visās norises vietās klātesošs būs arī Zemessardzes pārstāvis, kurš atbildēs uz jautājumiem par Zemessardzi un iespēju iesaistīties valsts aizsardzībā.

Iedzīvotāju ievērībai

Aizsardzības ministrija aicina skolēnus, pedagogus, iedzīvotājus, medijus un citus interesentus apmeklēt lekcijas, lai būtu informēti par atbilstošu rīcību krīzes apstākļos, un to, kā parūpēties par savu un savu tuvinieku drošību!

Ņemot vērā sabiedrības pastiprināto interesi par drošības un aizsardzības jautājumiem, Aizsardzības ministrija jau ir organizējusi līdzīgas informatīvas lekcijas vairākās Latvijas pilsētās un novados.

Lekciju cikls turpināsies arī citviet Latvijā, tāpēc aicinām sekot līdzi informācijai!

Jau šobrīd ikvienam interesentam ir iespējams uzzināt to, kā rīkoties dažāda apdraudējuma gadījumos, iepazīstoties ar Aizsardzības ministrijas izstrādātajā bukletā “Kā rīkoties krīzes situācijā” ievietoto informāciju, kas nupat ir papildināts ar ieteikumiem par to, kā cīnīties ar dezinformāciju un kā sniegt atbalstu valsts aizsardzībai,  kā rīkoties artilērijas apšaudes vai aviācijas uzlidojuma laikā, kā arī ķīmiska vai kodolapdraudējuma gadījumā.

Buklets drukātā formātā ir pieejams lasīšanai latviešu, angļu un krievu valodā publiskajās bibliotēkās, valsts un pašvaldību vienotajos klientu apkalpošanas centros, Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras klientu apkalpošanas centros un Nodarbības valsts aģentūras filiālēs visā Latvijā, kā arī ar Latvijas Pasta starpniecību tas tiks piegādāts arī teju 60 tūkstošiem Latvijas senioru, kuri ikmēneša pensiju saņem savās dzīvesvietās ar pastnieka starpniecību. Savukārt digitālais buklets latviešu, krievu un angļu valodā pieejams militāro ziņu portāla www.sargs.lv sadaļā “72 stundas”.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU