DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
08. aprīlī, 2022
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Veselība

Šogad ’’Diena par godīgu spēli mieram’’

Publicēts pirms 2 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Tādas vērtības kā taisnīgums, godīgums, noteikumu ievērošana un cieņa ir ietvertas godīgas spēles vēstījumā‘’Play True’’, kas veicina harmoniju sportā un sabiedrībā. Tādēļ Latvijas Antidopinga birojs arī šogad pievienojas iniciatīvai - “Par godīgu spēli” ar šī gada saukli ’’ Diena par godīgu spēli mieram’’.

Starptautiskās dienas “Par godīgu spēli” mērķis ir veicināt sportistu, sporta sabiedrības un pārējo cilvēku informētību par globālo cīņu pret dopingu sportā un to katru gadu 10.aprīlī atzīmē Pasaules Antidopinga aģentūra (WADA), visā pasaulē rīkojot dažādus tematiskus pasākumus. Šī iniciatīva ir dzimusi 2013. gada WADA rīkotās izglītības konferences laikā, kurā piedalījās 17 Dienvidamerikas valstis un tās laikā 10.aprīlis tika pasludināts kā  diena “Par godīgu spēli”. Šai iniciatīvai katru gadu pievienojas arvien vairāk valstu visā pasaulē, tādējādi izrādot vienotību un solidaritāti cīņai ar dopingu sportā. Kopā mēs varam izmantot šo impulsu, lai arī Latvijā turpinātu veidot tādu sporta vidi, kurā dominē godīga sportista ideāli, sportiskos sasniegumus gūstot, ne tikai ar pašcieņu un taisnīgumu pret sevi, bet  arī pret saviem kolēģiem un sāncenšiem.

Šogad, atzīmējot starptautisko ’’ Diena par godīgu spēli mieram’’, š.g. 9. aprīlī, tiešsaistē notiks ‘’4. Patiess sports” konference sporta treneriem, skolotājiem, sporta darbiniekiem un sportistu vecākiem “Kopā. Zinoši. Motivēti”, uzsverot, ka neatņemama sporta integritātes sastāvdaļa ir vērtību iekļaušana sportā, kur svarīgi neizmirst par mūsu dažādo sociālo, kulturālo, reliģisko un nacionālo identitāti, kas veido personību un ļauj saliedēties sabiedrībai.

Dalība konferencē ir bez maksas. Reģistrācija konferencei notiek: https://patiessports.stasti.lv/ vietnē. Konferences tiešraide būs skatāma Latvijas Antidopinga biroja, Veselības ministrijas, Latvijas Sporta federāciju padomes un Sporta Mikrofona Facebook vietnēs, kā arī Latvijas Antidopinga biroja mājaslapā 9. aprīlī no plkst. 10:00 līdz 13:30.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI