DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
26. februārī, 2022
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Aizsardzības ministrija Ukrainā nogādā 30 kravas ar palīdzību Ukrainas bruņotajiem spēkiem, kā arī individuālo ekipējumu un munīciju

Publicēts pirms 2 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Palīdzības krava Ukrainai

FOTO: Valsts aizsardzības loģistikas un iepirkumu centrs

Lai nogādātu sūtījumu ar palīdzību, no Latvijas uz Ukrainu devušās vairāk nekā 30 kravas automašīnas. Sūtījuma nogādāšanu organizē Valsts aizsardzības loģistikas un iepirkumu centrs, tajā būs iekļauts Nacionālo bruņoto spēku ziedotais individuālais ekipējums Ukrainas karavīriem, tostarp ķiveres, sausās uzturdevas, medicīniskās ierīces un medikamenti. Tuvākajā laikā Ukrainā plānots nogādāt arī liela apjoma munīcijas sūtījumu.

Papildus tam palīdzības kravā ir ietverti arī pārtikas krājumi un no “Veselības centrs 4” saņemtais vairāk nekā 17 000 eiro vērtais ziedojums ar medicīnas un pirmās nepieciešamības preces, kā arī  “Mēness aptieka” ziedotie marles pārsēji un vienreizlietojamie cimdi.

Šobrīd par daļu no Ziedot.lv platformā saziedotajiem līdzekļiem tiek veikta 500 tonnu dīzeļdegvielas iegāde Ukrainas armijas vajadzībām.

Aizsardzības ministrs Artis Pabriks uzsver “Latvija stingri nosoda Krievijas agresijas izpausmes un turpinās sniegt palīdzību Ukrainai. Esmu pateicīgs Latvijas uzņēmēju un iedzīvotāju dāsnajiem ziedojumiem, ar šo palīdzību mēs varam atbalstīt Ukrainas centienus nosargāt savu neatkarību. Militārais un individuālais aprīkojums karavīriem, medicīnas preces un pārtika ir nozīmīgs atbalsts Ukrainas armijai. Kamēr Ukrainas armija turpinās pretoties Krievijas agresijai, tikmēr būs neatkarīga Ukraina un droša Eiropa.”

Darbs pie palīdzības sūtījumu organizēšanas Ukrainai turpinās un ikviens Latvijas iedzīvotājs ir aicināts iesaistīties un sniegt savu atbalstu Ukrainas bruņotajiem spēkiem. Nacionālo bruņoto spēku vecākais eksperts starptautiskās militāri reliģiskās sadarbības jautājumos Elmārs Pļaviņš norāda “Ukrainai palīdzība vēl būs nepieciešama un šobrīd turpinām apkopot informāciju, lai mērķtiecīgi varētu sniegt palīdzību, kur tā visvairāk nepieciešama”. Uzņēmumus, kuri ir gatavi un vēlas ziedot pirmās palīdzības medicīnas preces, pārtiku ar ilgu derīguma termiņu vai citu palīdzību Ukrainas bruņotajiem spēkiem, sazināties, rakstot uz PalidzibaUkrainai@mod.gov.lv.

Aizsardzības ministrija sadarbojas ar labdarības organizāciju “Ziedot.lv”, kas ir atvērusi ziedojumu kontu līdzekļu vākšanai, lai palīdzētu Ukrainas iedzīvotājiem, un koordinē saziedoto līdzekļi izmantošanu Ukrainas bruņotajiem spēkiem nepieciešamā atbalsta sniegšanai un kritisko vajadzību nodrošināšanai.

Papildus informējam, ka Ukrainas Nacionālā banka atvērusi kontu Ukrainas bruņoto spēku atbalstam, lai saņemtu pārvedumus no starptautiskajiem partneriem un donoriem gan ārvalstu valūtā (ASV dolāros, eiro, Lielbritānijas mārciņās), gan grivnās -  UA843000010000000047330992708.

Aizsardzības ministrija atzinīgi vērtē Latvijas pašvaldību organizētās ziedojumu akcijas Ukrainas atbalstam, un pateicas Latvijas uzņēmējiem, nevalstiskajām organizācijām un iedzīvotājiem par sniegtajiem ziedojumiem un atbalstu.

Papildu informācijai:

  • Latvijas valsts nodrošinās Ukrainas pilsoņiem, kuri izceļo no Ukrainas militārā konflikta dēļ, mītnes vietu, pārtiku un cita veida palīdzību. Lai varētu uzturēties un strādāt Latvijā, Ukrainas pilsoņiem tiks izsniegtas ilgtermiņa vīzas saistībā ar tiesībām uz nodarbinātību Latvijā.
  • Valsts robežsardze ir izveidojusi divus diennakts uzziņas tālruņus, kur var vērsties ar jautājumiem par robežas šķērsošanu: 67913568 vai 67913569. Aktuālajai informācijai iespējams sekot Iekšlietu ministrijas mājaslapā –   https://www.iem.gov.lv/lv/jaunums/informacija-par-ierasanos-un-uzturesanos-latvija
  • Iespēju sniegt palīdzību cilvēkiem, kuri no Ukrainas varētu ierasties Latvijā, koordinē kustība "Gribu palīdzēt bēgļiem" kopā ar citām nevalstiskajām organizācijām un aktīviem Latvijas iedzīvotājiem. Aicinām izvērtēt iespēju iesaistīties un sniegt atbalstu –  https://ej.uz/atbalstscilvekiemnoukrainas
  • Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra ir sagatavojusi anketu uzņēmumiem, kuri ir gatavi nodarbināt bēgļus – https://www.liaa.gov.lv/lv/form/aptauja-par-pieejamam-vakancem
Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI