DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
08. februārī, 2022
Lasīšanai: 7 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

“Rīgas Mežu” peļņa 2021. gadā sasniegusi 2,5 miljonus eiro

Pašvaldības uzņēmuma “Rīgas Meži” 2021.gada neauditētā peļņa sasniegusi 2,5 miljonus eiro. Tas ir pēdējo gadu labākais kapitālsabiedrības finanšu darbības rādītājs. Turklāt pērnā gada peļņa ir teju četras reizes lielāka nekā 2020. gadā, kad tā bija vien 649 tūkstoši eiro. Pašlaik Rīgas domē apstiprināts uzņēmuma stratēģiskais mērķis, kā arī finanšu un nefinanšu mērķi nākamajiem gadiem. Tajos noteiktais tiek iestrādāts uzņēmuma vidējā termiņa stratēģijā.

“Šie rezultāti sasniegti, gan pateicoties darbiniekiem, gan arī jaunajai kapitālsabiedrības vadības komandai, kas strādā kopš pērnā gada sākuma. Šajā laikā  “Rīgas Mežos” ieviesta jauna budžeta plānošanas un kontroles sistēma – ik mēnesi rūpīgi tiek sekots līdzi finanšu plūsmai, analizēti ieņēmumi, tiek ieviesti efektīvāki tehnoloģiskie risinājumi, optimizētas dažādas izdevumu pozīcijas, t.sk. administratīvās izmaksas,” norāda “Rīgas Mežu” padomes priekšsēdētājs Toms Auškāps.

“Gada laikā esam mērķtiecīgi strādājuši, lai nodrošinātu uzņēmuma izaugsmi. Tikai strādājot ar peļņu, mēs varam nodrošināt gudri iekoptu Rīgas un tās apkārtnes zaļo infrastruktūru, kas būtu ne vien estētiski skaista, bet arī lietderīgi izmantojama brīvā laika pavadīšanai. Mums vienlīdz svarīga ir gan uzņēmuma attīstība un laba pārvaldība, gan ilgtspējīga mežu un visu teritoriju apsaimniekošana, lai tajās esošās vērtības saglabātu nākamajām paaudzēm un sniegtu arī savu ieguldījumu klimata neitralitātes mērķu sasniegšanai,” stāsta uzņēmuma valdes priekšsēdētāja Anita Skudra. Viņa pauž īpašu pateicību visiem saviem kolēģiem “Rīgas Mežos” par nesavtīgo darbu un pērn sasniegto.

Pagājušā gada izcilos finanšu rādītājus raksturo, piemēram tas, ka neto apgrozījums pērn bija pat par aptuveni 600 tūkstošiem eiro mazāks nekā 2020.gadā (2021.gadā – 17,6, bet 2020.gadā – 18,2 miljoni eiro), taču peļņa 2021.gadā bija teju četras reizes lielāka. Savukārt 2021.gadā uzņēmuma bruto rentabilitāte bija 18,6 %, bet neto – 14,4% (attiecīgi 2020.gadā: 12,5% un 3,6%).

Vienas no lielākajām ieņēmumu pozīcijām bija no kokmateriālu (apaļkoku) ražošanas un no zemes iznomāšanas. Būtiski, ka šādi rādītāji pērn panākti, strādājot ar vienu no vēsturiski lielākajiem  dotācijas samazinājumiem. Proti, 2021.gadā uzņēmums daļas “Dārzi un parki” funkciju veikšanai no pašvaldības saņēma tikai 43% no nepieciešamajiem 3,3 miljoniem eiro. Atlikušo summu – 1,87 miljonus eiro, uzņēmums nodrošināja pats.

Lai finanšu informācija ir salīdzināma ar iepriekšējiem periodiem, šie rādītāji ir sagatavoti atbilstoši “Gada pārskatu un konsolidēto gada pārskatu likuma” prasībām. Finanšu pārskats par 2021.gadu pirmo reizi  tiks sagatavots atbilstoši Starptautisko Finanšu pārskatu standartiem (SFPS). Šobrīd norit darbs pie uzņēmuma bioloģisko aktīvu patiesās vērtības noteikšanas.

Anita Skudra: “Lai nodrošinātu uzņēmuma stabilu izaugsmi, kā arī pašvaldības un rīdzinieku ekonomiskās, ekoloģiskās un sociālās intereses, “Rīgas Meži” strādā pie uzņēmuma tālākās stratēģiskās attīstības. Tas ir būtiski, jo veikti grozījumi “Mežu apsaimniekošanas plānā”, kā rezultātā samazināti mežistrādes apjomi, tiek pievērsta aizvien lielāka uzmanība vēl saudzīgākai meža kopšanai, kā arī rekreācijas teritoriju attīstībai. Tāpat nepieciešams stiprināt labu korporatīvo pārvaldību un ieviest mūsdienīgas tehnoloģijas”.

Tādēļ uzņēmum rūpīgi seko līdzi noteiktajiem galvenajiem attīstības virzieniem un principiem:

  • pirms gada (19.01.2021.) Rīgas domes Mājokļu un vides komiteja apstiprināja jaunu uzņēmuma vispārējo stratēģisko mērķi. Tas saistīts ar pašvaldības un rīdzinieku ekonomisko, ekoloģisko un sociālo interešu nodrošināšanu, kā arī mūsdienīgu pārziņā esošo teritoriju apsaimniekošanu: https://rigasmezi.lv/lv/publiskojama_informacija/nefinansu_informacija/?doc=11831;
  • šī gada sākumā (25.01.2022.) “Rīgas Mežu” kapitāla daļu turētāja pārstāvis apstiprināja trīs uzņēmuma finanšu mērķus: nodrošināt finanšu stabilitāti. Likviditātes koeficienti ne mazāk par 1; neto peļņas rentabilitāte vismaz 4% no apgrozījuma, ar pieauguma tendenci, palielinot Sabiedrības darbības efektivitāti; kā arī vidējā termiņā kopējais investīciju apjoms vismaz kopējā nolietojuma apmērā, tai skaitā piesaistot Eiropas Savienības fondu finansējumu;
  • šī gada sākumā (12.01.2022.) Rīgas dome apstiprināja četrus uzņēmuma specifiskos nefinanšu mērķus: uz bioloģiskās daudzveidības, ekonomisko un sociālo vērtību izvērtējumā balstīta SIA “Rīgas Meži” pārvaldībā esošo teritoriju (mežu, īpaši aizsargājamo dabas teritoriju, dārzu un parku) ilgtspējīga apsaimniekošana; efektīva vides izglītības programmu īstenošana; darbinieku profesionālās kompetences attīstīšana, paaugstinot kvalifikāciju, motivāciju un darba vides kvalitāti; kā arī pētniecības, attīstības un digitalizācijas jomas kapacitātes stiprināšana, tai skaitā pēc iespējas līdzdarbojoties viedpilsētu risinājumu un inovāciju ekosistēmas projektos, kā arī sadarbojoties ar Rīgas valstspilsētas pašvaldību centralizētu IKT risinājumu izstrādē, ieviešanā un atvērto datu nodrošināšanā;
  • lai nodrošinātu uzņēmuma ilgtermiņa attīstību, t.sk. tajā ietverot gan stratēģisko, gan nefinanšu un finanšu mērķus, pašlaik tiek aktualizēta “Rīgas Mežu” vidēja termiņa darbības stratēģija līdz 2025.gadam. Tajā galvenās idejas saistītas ar uzņēmumu kā mūsdienīgu Rīgas metropoles zaļās infrastruktūras pārvaldītāju, ar attīstību zināšanu un tehnoloģiju ietilpīgā virzienā, ar inovatīvu un ilgtspējīgu pieeju izmantošanu uzņēmuma teritoriju apsaimniekošanā.
Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU