DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
24. janvārī, 2022
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

VRS priekšnieks tikās ar Moldovas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā

Valsts robežsardzes (VRS) priekšnieks ģenerālis Guntis Pujāts tikās ar Moldovas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā Adrianu Rošu (Andrian Roşa)

Publicitātes foto

Piektdien, 21. janvārī, Valsts robežsardzes (VRS) priekšnieks ģenerālis Guntis Pujāts tikās ar Moldovas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā Adrianu Rošu (Andrian Roşa).

VRS priekšnieks un Moldovas Republikas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Latvijas Republikā pārrunāja divpusējās sadarbības attīstības un stiprināšanas jautājumus, tai skaitā abu valstu robežapsardzības iestāžu sadarbības jautājumus divpusējās un daudzpusējās sadarbības plāna ietvaros.

Tikšanās laikā apspriesta līdzšinējā pozitīvā sadarbība robežapsardzības jautājumos, kā arī izteikta iniciatīva sadarbības attīstībai starptautisko projektu ietvaros, kas varētu veicināt iestāžu kapacitātes stiprināšanu, pieredzes un labākas prakses apmaiņu. Moldovas Republikas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks izteica priekšlikumus savstarpējās sadarbības turpināšanai šādās jomās: valsts robežas šķērsošanas kontrole un uzraudzība, robežas infrastruktūras attīstība, informācijas sistēmu izmantošana un starpinstitūciju informācijas apmaiņa, personāla apmācības, pārrobežu noziedzības apkarošana un kinoloģija. Tāpat tikšanās laikā izrunātas 2022. gadā plānotās robežas apsardzībā iesaistīto iestāžu vadītāju vizītes.

Papildu tam VRS priekšnieks un Moldovas Republikas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks apsprieda situāciju uz Latvijas valsts robežas, Moldovas pilsoņu ieceļošanu un uzturēšanos Latvijā, kā arī atgriešanas un konsulārā atbalsta sniegšanas jautājumus. Tikšanās noslēgumā VRS priekšnieks izteica cerību, ka turpmākā cieša, ilgtspējīga un uz rezultātu vērsta sadarbība ļaus sasniegt izvirzītos mērķus un prioritātes.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU