DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
14. janvārī, 2022
Lasīšanai: 6 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

Astoņi jaunumi tūrismā, kas šogad pārsteigs Ventspils viesus

Publicēts pirms 2 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Ostas pomenādē jauns vides objekts “Dzenskrūve”

Jaunajam gadam iestājoties Ventspils Tūrisma informācijas centrs vēlas padalīties ar jaunumiem pilsētas infrastruktūrā un tūrisma pakalpojumu attīstībā.

Ventspilī šis gads iezīmēsies ar īpašu un ilgi gaidītu notikumu - jūnija sākumā apmeklētājiem durvis vērs Zinātnes centrs “VIZIUM”

Zinātnes centrs “VIZIUM” pildīs nozīmīgu lomu izglītības pakalpojumu attīstībā bērniem, jauniešiem, skolotājiem un pieaugušajiem, kļūstot par Latvijas un arī Eiropas nozīmes izglītības, izklaides un tūrisma objektu. Zinātnes centra uzdevums būs ieinteresēt jauniešus zinātnē, STEM1 jomu apguvē, bērniem un jauniešiem skaidrot zinātni vienkārši un saprotami. Centra apmeklētājiem būs iespēja iepazīt zinātni un tehnoloģiju sasniegumus ar 80 interaktīvu eksponātu palīdzību. Eksponāti būs integrēti 22 dažādās mācību programmās STEM jomas apguvei. Tāpat zinātnes centrā varēs piedalīties zinātnes šovos un radošās darbnīcās, būs pieejama laboratorija, konferenču telpa, mācību telpas un prototipēšanas laboratorija. Līdzās 75 vietu konferenču zālei būs ēdināšanas iespējas plašā un modernā kafejnīcā – vasarā arī uz ārā terases, kas būs lieliska vieta dažādu āra pasākumu organizēšanai ar vienu no ekskluzīvākajiem un augstākajiem skata punktiem uz pilsētas panorāmu.

Pieminēšanas vērta ir zinātnes centra fasāde, kas izgatavota no stikla ar kapara apdares loksnēm. Lai kapars ar laiku nezaudētu tumši zeltaino mirdzumu, šīs metāla loksnes tika īpaši apstrādātas un specializētā laboratorijā ar paātrināto metodi pārbaudītas, apstiprinot, ka  materiāls sākotnējo izskatu nezaudēs vēl daudzus gadus. Šāds materiāls Latvijā līdz šim nav izmantots. Zinātnes centra foajē grīda ir veidota kā pasaules karte 365 m2 platībā, kas veidota no vairāk nekā 600 000 Murano stikla flīžu gabaliņiem. Tā kā foajē ir apaļas formas, arī pasaules karte ir veidota kā apaļformas globuss un tiks izmantota kā viens no eksponātiem, mācot ģeogrāfiju  –  kontinentus un valstis. Kartes centrā – Ventspils, zem kuras iemūrēta kapsula ar vēstījumu nākamajām paaudzēm.

Ventspils allaž lepojas ar sakoptu vidi, labu infrastruktūru un jaunumiem pilsētā, arī šīs gads nav izņēmums.

Staldzenes stāvkrastā jauna pieeja jūrai un top veloceliņš

Staldzenes stāvkrastā jau šobrīd pieejama jaunizbūvēta, apgaismota, 75m gara koka celiņa laipa, kā arī lēzenāka un drošāka pieeja pie jūras. Iepriekšējo kāpņu vietā izveidota skatu platforma. Turpinot darbus, šogad tiks paplašināts stāvlaukums, izbūvēts veloceliņš divos posmos Bangu ielā no Talsu ielas līdz esošajam veloceliņam un no Staldzenes centra līdz stāvlaukumam pie Staldzenes pludmales.

Ostas pomenādē jauns vides objekts “Dzenskrūve”

2020. gada atjaunoto Ostas promenādes Boju kolekciju drīzumā papildinās skatu laukums, kurā tiks uzstādīts no jūras dziļumiem izceltais Ventspils muzeja eksponāts/ vides objekts “Dzenskrūve”.  Uz skatu laukuma tiks novietots kuģa korpusa daļa, pie kuras būs piestiprināta restaurētā dzenskrūve, savukārt kuģa korpusā tiks iestrādāts kloķa klaņa mehānisms un tā metāliskajā korpusā atradīsies stikla lodziņš, kurā varēs vērot, kā griežoties stūrei darbojas mehānisms un griežas pati dzenskrūve.

Lata piemiņas skulptūra

Livonijas ordeņa pilskalnā par godu Latvijas nacionālās valūtas - lata ieviešanas simtgadei, šogad tiks uzstādīta tēlnieka Gļeba Panteļējeva veidotā “Lata piemiņas skulptūra”.

No jauna vārtus vērs Ventspils briežu dārzs

Vasaras sākumā no jauna vārtus vērs 32 ha plašais Ventspils briežu dārzs (Talsu iela 240), kas atrodas līdzās Būšnieku ezeram. Šeit dabīgos apstākļos būs iespēja vērot staltbriežus un izbaudīt vienreizēju piedzīvojumu - safari braucienu ar iespēju dzīvniekus barot no rokas.

Ventspils Piejūras brīvdabas muzejā top jaunā administrācijas ēka ar vēsturisko ekspozīciju

Šā gada noslēgumā Ventspils Piejūras brīvdabas muzejā tiks atklāta jaunā administrācijas ēka ar vēsturisko eksozīciju par Ziemeļkurzemes iedzīvotāju tradīcijām 19.-20. gs., kurā paredzētas īpašas telpas krājuma glabāšanai, restaurācijai un jaunieguvumu/krājuma priekšmetu apstrādei.

Gāliņciemam savs centrs

Ventspils Gāliņciemā tiks atvērts jauns daudzfunkcionāls servisa centrs, kura darbības mērķis būs līdzās bibliotēkas pamatpakalpojumiem, saglabāt un attīstīt kultūras mantojumu. Centrs piedāvās dažādus izstāžu un koncertu ciklus, būs mājvieta dažādiem interešu klubiem, veicinās ventiņu valodas un folkloras, seno arodu prasmju, literatūras un rakstniecības, kultūras, dabas mantojuma saglabāšanas izzināšanu, un vienlaikus kalpos kā tūrisma objekts.

Ventspilī Rehabilitācijas nodaļa jaunās telpās

Uzmanības vērta ir arī šogad plānotā Ventspils slimnīcas Rehabilitācijas nodaļas atvēršana, kurā paredzētas 8 dienas stacionāra gultas, plaša fizioterapijas zāle ar speciāliem rehabilitācijas trenažieriem, rehabilitācijas baseins ar paceļamo grīdu, ūdens procedūras, fizikālās procedūras, sāls istaba, ergoterapijas, logopēda un citu funkcionālo speciālistu kabineti.

1 Dabas zinātņu un tehnoloģiju tēmas (angliski tiek sauktas par STEM – Science, Technology, Engineering and Mathematics) mācību priekšmeti skaidro vidi, kurā atrodamies. Fizika, ķīmija, matemātika un bioloģija apraksta apkārtējās dabas likumus un procesus, savukārt informātika un datorika sniedz mums priekšstatu, kā strādā tehnoloģijas, ar kurām mēs strādājam un radām lietas. Zināšanas par šīs jomas priekšmetiem būtiski atvieglo mūsu ikdienu, un patiesībā ikviens tās pielieto ikdienā, pat ja pirmajā mirklī to neapzinās, tāpēc zināšanas par STEM ir mūsu palīgs ikdienā.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI