DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
09. novembrī, 2021
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Lai nodrošinātu Latvijas-Baltkrievijas robežas apsardzību, panākta vienošanās par zemes gabala Demenes pagastā atsavināšanu

Otrdien, 9. novembrī Ministru kabinets lēma atļaut Iekšlietu ministrijai atsavināt nekustamā īpašuma daļu Augšdaugavas novada Demenes pagastā. Kopumā valsts īpašumā tiks pārņemtas sešas zemes vienības 1,82 hektāru platībā. Teritorija nepieciešama pierobežas ceļa zemes nodalījuma joslas uzturēšanai pie Jansu novērošanas torņa, netālu no Latvijas – Baltkrievijas robežas.

Īpašuma tiesību sakārtošana nav ātrs process, un šī zemes gabala atsavināšana prasījusi gandrīz divus gadus. Apgrūtinājuma faktori bijuši dažādi, taču šobrīd ir panākta vienošanās ar visām iesaistītajām pusēm. Par šiem zemes gabaliem Iekšlietu ministrija zemes īpašniekam samaksās 2222 eiro.

Kā informē Iekšlietu ministrijas padotībā esošā Nodrošinājuma valsts aģentūra, ir situācijas, kad jāveic, piemēram, ceļa remontdarbi, bet piegulošās zemes īpašnieks nepiekrīt smagās tehnikas vai darbarīku izvietošanai savā īpašumā, tādējādi apgrūtinot infrastruktūras uzturēšanu un attīstību. Lai izvairītos no šādām situācijām, risinājums ir teritoriju pārņemt valsts īpašumā. Zemes pārvaldības likuma 8. pants nosaka, ka autoceļš ir valsts bilancē un ka šādās situācijās ar zemes īpašnieku nepieciešams panākt vienošanos par zemes zem ceļa atsavināšanu sabiedrības vajadzībām, šajā gadījumā – lai nodrošinātu valsts ārējās robežas apsardzību.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU