DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
09. novembrī, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

Lāčplēša diena Alūksnes novadā

Ceturtdien, 11. novembrī, Latvijā svinēs Lāčplēša dienu, godinot Latvijas brīvības cīnītājus. Ņemot vērā ierobežojumus, šoreiz šī diena noritēs bez ierastajiem lāpu gājieniem un citiem pasākumiem, tomēr ar Alūksnes novada pašvaldības, Nacionālo bruņoto spēku Kājnieku skolas un 31. Zemessardzes bataljona gādību Latvijas brīvības cīnītāji Alūksnes novadā tiks godināti.

Jau dienas laikā Alūksnes novada domes priekšsēdētājs Dzintars Adlers un abu militāro vienību pārstāvji noliks ziedus pie Lāčplēša Kara ordeņa kavalieru kapu kopiņām Alūksnes Lielajos kapos un Garnizona kapos, kā arī 7. Siguldas kājnieku pulka pieminekļa pakājē.

Pie Mātes tēla un Alūksnes Jaunās pils svētku vakarā būs Latvijas karavīriem veltīts gaismas, mūzikas un stipro vārdu laiks “Mēs jūs neaizmirstam”. Iedzīvotāji lūgti nolikt ziedus vai aizdegt svecītes individuāli un nepulcējoties laikā no pulksten 16.00 līdz 19.30. No pulksten 16.00 līdz 18.00 pie Mātes tēla 31. Zemessardzes bataljons nodrošinās arī goda sardzi.

Svētku noskaņas radīšanai pie 7. Siguldas kājnieku pulka pieminekļa Kājnieku skola iedegs ugunskurus un izvietos Latvijas kontūru svecītēm. Arī šajā piemiņas vietā nolikt ziedus un aizdegt svecītes iedzīvotāji lūgti individuāli, nepulcējoties laikā no pulksten 16.00 līdz 19.00.

  Arī vairākos novada pagastos Lāčplēša dienā pieminēs Latvijas brīvības cīnītājus un iedzīvotāji lūgti nolikt ziedus vai aizdegt svecītes varoņu piemiņai individuāli, nepulcējoties. Tā Alsviķu pagastā Lāčplēša dienā tiks nolikti ziedi un aizdegtas svecītes Karvas Brāļu kapos. Brīvības cīnītājus ar ziediem un sveču gaismiņām pieminēs arī Annas pagasta Ezeriņu kapos.

Liepnas pagastā ziedus noliks un svecītes iedegs pie Lāčplēša Kara ordeņa kavaliera Teodora Mendes atdusas vietas Sprinduļkalna kapos. Mālupē ziedi un svecītes godinās brīvības cīnītājus pie pieminekļa Mālupes kapos. Pededzes pagastā pieminēs Brīvības cīņās kritušos Lāčplēša Kara ordeņa kavalireus Otto un Paulu Palmus viņu atdusas vietā “Akmeņdruvās” un Zeltiņu pagastā Lāčplēšus godinās Varoņu piemiņas vietā.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU