DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
13. oktobrī, 2021
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Aizsardzības ministrs tiekas ar Nacionālo bruņoto spēku kapelāniem

FOTO: Gatis Dieziņš (Aizsardzības ministrija)

Šodien, 13. oktobrī, aizsardzības ministrs Artis Pabriks tikās ar Nacionālo bruņoto spēku kapelāniem, lai pārrunātu karavīru un zemessargu garīgās aprūpes jautājumus, ņemot vērā aktuālos drošības izaicinājumus.

“Bruņoto spēku kapelānu uzdevums ir ciešā sadarbībā ar vienību komandieriem sekmēt, lai karavīri un zemessargi, rūpējoties par Latvijas drošību, būtu ne tikai ārēji sagatavoti, bet arī iekšēji stipri. Kapelānu atbalsts var būt ļoti nozīmīgs, stiprinot bruņotos spēkus cīņā ar hibrīdo apdraudējumu, tostarp, iesaistoties situācijas stabilizēšanā uz Latvijas - Baltkrievijas robežas,” tiekoties ar bruņoto spēku kapelāniem, uzsvēra A. Pabriks. 

Jau vēstīts, ka Nacionālie bruņotie spēki sniedz atbalstu Valsts robežsardzei, lai nodrošinātu Latvijas austrumu robežas nostiprināšanas pasākumus un atturētu nelegālo imigrāciju uz Latvijas - Baltkrievijas robežas.

Patlaban Nacionālo bruņoto spēku Kapelānu dienestu veido 16 kapelāni, kas pārstāv Latvijas tradicionālās kristīgās konfesijas un nodrošina garīgo aprūpi Latvijas profesionālā dienesta karavīriem, gan pildot dienesta pienākumus Latvijā, gan atrodoties starptautiskajās operācijās.

Ieskaitot Zemessardzes vienības, kuru kapelāni sniedz garīgo atbalstu zemessargiem, Nacionālajos bruņotajos spēkos kopumā pašlaik kalpo un dien  vairāk nekā 30 kapelānu.

Nacionālo bruņoto spēku Kapelānu dienesta darbu vada virskapelāns, un šo amatu kopš šī gada 12. jūlija ieņem kapteine Estere Tumoviča.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU