DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
28. septembrī, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības
2
2

RNP renovē un izgaismo ēkas fasādi Strēlnieku ielā

SIA „Rīgas namu pārvaldnieks” (RNP) īsteno ēkas fasādes renovācijas un izgaismošanas projektu vienā no Rīgas Klusā centra namiem Strēlnieku ielā 1B. Projekts tapis sadarbībā ar dzīvokļu īpašniekiem, kuri pieņēmuši kopības lēmumu par ēkas renovāciju, kā arī saņēmuši līdzfinansējumu konkursa „Rīgas pilsētas pašvaldības līdzfinansējums kultūrvēsturiskā būvmantojuma saglabāšanai 2021.gadā” ietvaros. Nama fasādes atjaunošanas darbus veic SIA „Fasāde PRO”, par kopējo summu 51 881,78 EUR (ieskaitot PVN) no kuriem 18 642,39 EUR ir Rīgas pilsētas pašvaldības līdzfinansējums.

RNP valdes priekšsēdētājs Ronalds Neimanis: “Šis vairāk kā 100 gadu senais nams prasa īpašas rūpes, zināšanas un prasmes, lai tā vēsturiskā liecība tiktu saglabāta atbilstošā kvalitātē. Nama fasāde, tās dekoratīvie elementi tika atjaunoti pilnībā. Tas iespējams tikai ar specifiskām zināšanām un izmantojot darbā noteiktus materiālus, kas ir analogi orģinālam. Rīgas namu pārvaldnieks kā lielākais namu apsaimniekotājs Baltijā uzkrājis pieredzi un zināšanas, lai veiktu namu renovāciju sākot ar šādām vēsturiskām ēkām līdz pat namiem, kur varam integrēt jaunākās tehnoloģijas un piedāvāt iespējami labākos risinājumus energoefektīvākai pieejai.”

Strēlnieku ielas 1B mājas pilnvarotā persona Ilze Priede-Kļaviņa: „Šāda veida renovācijas projekta īstenošanai bija nepieciešams sagatavot lielu apjomu tehniskās dokumentācijas, līgumus un nodrošināt paša projekta nepārtrauktu vadību. SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” uzņēmās šo sarežģīto ēkas fasādes renovāciju un veiksmīgi šo procesu novadīja līdz rezultātam. Bez RNP atbalsta mēs to nebūtu paveikuši. Par to liels paldies! Mājai sākusies jauna dzīve!”

Ēkas būvprojekts izstrādāts 1912. gadā, bet uzsākot renovācijas procesu fasādē bija iespējams saglabāt līdz pat pusei no vēsturiskajiem smalki profilētajiem vērtīgajiem koka logiem. Visu fasādes virsmu klāj grafīta krāsas apmetums ar nelielu faktūru. Fasādē saglabājušās arhitektoniskās detaļas - dzegas, dekoratīvās joslas, profilēti koka stabi starp logu rāmjiem, erkers. Fasādes renovācijas noslēgumā plānots uzstādīt speciāli plānotus un pielāgotus izgaismojuma objektus, lai fasādes vizuālais izskats harmoniski papildinātu namu ansambli visas ielas garumā. Ēkas fasādes apgaismojuma uzstādīšanas izmaksas: 9095,17 EUR (ieskaitot PVN), darbu veicējs: SIA „Lumen”.

Labs saturs
2
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU