DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
22. jūnijā, 2021
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Dagmāra Beitnere-Le Galla tiekas ar Jaunzēlandes vēstnieci

Latvija un Jaunzēlande ir izmēra ziņā salīdzinoši nelielas, līdzīgi domājošas valstis ar kopīgām kultūras iezīmēm un sadarbības vēsturi. Mums ir jāturpina attīstīt politisko un ekonomisko dialogu, otrdien, 22.jūnijā, sacīja Saeimas priekšsēdētājas biedre Dagmāra Beitnere-Le Galla, parlamentā atvadu vizītē tiekoties ar Jaunzēlandes ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Latvijas Republikā Mēriju Patrīciju Tērstoni (Mary Patricia Thurston).

Spriežot par valstu politiskajām attiecībām, Saeimas priekšsēdētājas biedre sacīja, ka parlamentārā sadarbība ir pamats aktīvam dialogam daudzās jomās, tostarp tirdzniecībā. Puses uzsvēra sieviešu lomu diplomātijā un rosināja stiprināt tieši sieviešu savstarpējo sadarbību. Kā atzīmēja vēstniece, Jaunzēlande bija pirmā valsts, kas sievietēm piešķīra vienlīdzīgas balsstiesības ar vīriešiem.

Puses pārrunāja arī pērn Saeimas atbalstīto ieceri atvērt Latvijas vēstniecību Austrālijā. Plānots, ka Latvijas vēstnieks Austrālijā mūsu valsti pārstāvēs arī Jaunzēlandē. Vēstniecības atvēršana šajā reģionā ir īpaši nozīmīga, lai stiprinātu saikni ar tur mītošajiem tautiešiem, akcentēja D.Beitnere-Le Galla.

Puses bija vienisprātis par nepieciešamību veicināt cilvēku savstarpējos kontaktus, kam varētu palīdzēt arī darba brīvdienu vīzu režīms.

Pārspriežot abu valstu kopīgās kultūras iezīmes, vēstniece kā spilgtāko notikumu savas četrus gadus ilgās kadences laikā atzīmēja dziesmu un deju svētkus, savukārt D.Beitnere-Le Galla izcēla haku - tradicionālo maoru stājas deju.

D.Beitnere-Le Galla pateicās vēstniecei par darbu divpusējo attiecību stiprināšanā un akcentēja, ka M.P.Tērstones kadence noslēdzas laikā, kad atzīmējam abu valstu diplomātisko attiecību 30.gadadienu.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU