DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
22. jūnijā, 2021
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Zviedrijas parlamentā aktīva interese par sadarbību ar Latviju divpusējos ietvaros, Baltijas jūras reģiona, Eiropas un starptautiskos jautājumos

FOTO: Ilmārs Znotiņš, Valsts prezidenta kanceleja

Valsts prezidents Egils Levits vakar, oficiālās vizītes laikā Zviedrijā, Stokholmā tikās ar Zviedrijas parlamenta priekšsēdētāju Andreasu Norlēnu (Andreas Norlén), parlamenta priekšsēdētāja vietniekiem un komisiju vadītājiem, apspriežot divpusējās attiecības, Baltijas jūras reģiona drošību, Eiropas nākotni un starptautiskās aktualitātes.

Valsts prezidents akcentēja oficiālās vizītes būtisko vēsturisko kontekstu − šogad atzīmējam simt gadu, kopš Zviedrija atzina Latviju de iure, un 30 gadus kopš diplomātisko attiecību atjaunošanas. E. Levits izteica gandarījumu par abu valstu aktīvo sadarbību.

Valsts prezidents novērtēja ciešo sadarbību ar Zviedriju starptautiskajās organizācijās, tostarp tādās jomās kā multilaterālisma un tiesiskumā balstītas starptautiskās kārtības stiprināšana, cilvēktiesības un dzimumu līdztiesība. 

Abas puses atzinīgi izteicās par Baltijas un Ziemeļvalstu sadarbību, kas sniedz plašas politiskās, ekonomiskās, digitālo projektu un kultūras sadarbības iespējas šodien un arī nākotnē.

Pārrunājot Baltijas jūras reģiona drošību, E. Levits uzsvēra NATO attiecību stiprināšanu ar Zviedriju kā vienu no Latvijas prioritātēm.

Tika akcentēta cīņa ar dezinformāciju kā  viens no aktuālajiem drošības riskiem pasaulē. E. Levits atzīmēja, ka Latvija atbalsta vienotu Eiropas Savienības pieeju ar mērķi noteikt lielākus atbildīguma un caurskatāmības standartus tiešsaistes platformām, kas balansētu vēršanos pret dezinformāciju un pamattiesību aizsardzību.

Iztirzājot Eiropas nākotnes tematiku,  Valsts prezidents atzinīgi novērtēja konferences par Eiropas nākotni ideju, lai veicinātu kvalitatīvu viedokļu apmaiņu par Eiropas nākotni un dotu iespēju pilsoņiem iesaistīties ar savām idejām.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU