DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
07. jūnijā, 2021
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ekonomika

Vairāk nekā piektdaļai mājsaimniecību gada laikā samazinājušies ienākumi

Vairāk nekā piektdaļai (21 %) Latvijas mājsaimniecību pēdējā gada laikā ir samazinājušies ienākumi, 66 % ienākumi nav mainījušies, bet 13 % ienākumi ir palielinājušies, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) 2021. gada iedzīvotāju aptaujas par ienākumiem un dzīves apstākļiem provizoriskie dati.

Savukārt nākamajos 12 mēnešos vairākums (78 %) mājsaimniecību prognozē, ka viņu kopējie ienākumi nemainīsies, 15 % – ka ienākumi pieaugs un tikai 7 % sagaida ienākumu samazināšanos.   

No tām mājsaimniecībām, kas ziņoja par ienākumu samazinājumu iepriekšējā gada laikā, gandrīz trešdaļa (30 %) sagaida, ka ienākumi palielināsies, vairāk nekā puse (52 %) prognozē, ka ienākumi paliks nemainīgi, bet 18 % pieņem, ka ienākumi vēl vairāk samazināsies.

Mājsaimniecību novērtējums par viņu ienākumu izmaiņām iepriekšējos un nākamajos 12 mēnešos, 2021. gadā

(procentos)

CSP līdz 30. jūnijam veic iedzīvotāju aptauju par ienākumiem un dzīves apstākļiem (EU-SILC). Šīs aptaujas ietvaros tiek iegūta informācija arī par Covid-19 krīzes ietekmi uz iedzīvotāju garīgo veselību, ienākumiem, iespējām strādāt un mācīties attālināti. Provizoriskie dati ir iegūti no 4 tūkstošiem mājsaimniecību atbildēm, kas ir aptuveni divas trešdaļas plānotā skaita. CSP lūdz iedzīvotājus, kuri saņēma vēstuli vai īsziņu no CSP, būt atsaucīgiem un piedalīties aptaujās. CSP pateicas visiem, kuri jau piedalījušies aptaujā, lai novērtētu Covid-19 ietekmi uz Latvijas iedzīvotāju labklājību.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU