DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
12. maijā, 2021
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Valsts prezidents Romā pārrunā Latvijas un Itālijas starpparlamentāro sadarbību

FOTO: Ilmārs Znotiņš, Valsts prezidenta kanceleja

Valsts prezidents Egils Levits šodien oficiālās vizītes laikā Itālijā tikās ar Itālijas Republikas Senāta prezidenti Mariju Elizabeti Kaselati (Maria Elisabetta Alberti Casellati) un Itālijas Republikas Deputātu palātas prezidentu Roberto Fiko (Roberto Fico), pārrunājot abu valstu sadarbību un kontaktus starp Latvijas un Itālijas parlamentiem.

E. Levits sarunās izteica gandarījumu, ka Latvijas un Itālijas attiecību de iure simtgadē abas valstis vieno auglīga sadarbība un labas attiecības. Valsts prezidents izcēla senatores Izabellas Rauti dalību Latvijas Simtgades pasākumos un viņas vadītās parlamentu sadraudzības grupas vizīti Rīgā 2018. gadā, kas deva jaunu impulsu abu parlamentu sadarbībai.

Valsts prezidents pauda cerību, ka pēc COVID-19 pandēmijas pārvarēšanas atkal būs iespējams aktivizēt dialogu arī starp abu sadraudzības grupām un parlamentu komisijām. Tāpat tika uzsvērta Eiropas Savienības un NATO dalībvalstu parlamentu sadarbības tīkla darba kārtība.

Akcentējot labās attiecības starp valstīm, Valsts prezidents izteica pateicību Itālijai par ievērojamo ieguldījumu Latvijas drošībā – dalību NATO kaujas grupā Latvijā un NATO Baltijas gaisa telpas patrulēšanas misijā, kā arī NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra darbā.

Abas puses pārrunāja konferenci par Eiropas nākotni, kas ir aizsākusi savu darbu šī gada Eiropas dienā, 9. maijā. Valsts prezidents, Itālijas Republikas Senāta un Deputātu palātas prezidenti bija vienisprātis, ka ir būtiski uzklausīt sabiedrības ierosinājumus par Eiropas Savienības attīstību un konferencei ir jābūt vērstai uz praktiskiem rezultātiem un uzlabojumiem.

Valsts prezidents Egils Levits šodien tikās arī ar Itālijas Konstitucionālās tiesas prezidentu Džankarlo Koradžo (Giancarlo Coraggio), pārrunājot aktuālos konstitucionālo tiesību jautājumus Eiropā, kā arī kontaktus starp Latvijas Satversmes tiesu un Itālijas konstitucionālo tiesu Eiropas konstitucionālo tiesu sadarbības tīkla ietvaros.

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

 

 

 

 

Lai apturētu straujo Covid-19 infekcijas izplatību un veselības nozares pārslodzi un mazinātu novēršamo mirstību, vienlaikus nodrošinot svarīgu valsts funkciju un pakalpojumu nepārtrauktību, no 11. oktobra līdz 11. janvārim valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija. Tas ir īpašs tiesiskais režīms, kura laikā Ministru kabinetam ir tiesības likumā noteiktajā kārtībā un apjomā ierobežot valsts pārvaldes un pašvaldību institūciju, fizisko un juridisko personu tiesības un brīvības, kā arī uzlikt tām papildu pienākumus.

Iedzīvotājiem ir saistoši Ministru kabineta rīkojumā Nr. 720 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” un Ministru kabineta noteikumos Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” noteiktie ierobežojumi un pienākumi. 

Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, arī neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU