DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
05. maijā, 2021
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Bruņotie spēki uzsāk karavīru vakcināciju pret Covid-19

Šodien, 5. maijā, Nacionālie bruņotie spēki ir saņēmuši pirmās vakcīnu devas un uzsākuši personāla vakcināciju pret Covid-19.

Vakcinācija uzsākta Nacionālo bruņoto spēku ārstniecības iestādēs Alūksnē, Liepājā un Rīgā un tuvākajās dienās notiks arī citviet Latvijā.

Vakcinācija plānota sešās Nacionālo bruņoto spēku ārstniecības iestādēs un tās ir gatavas vakcinēt bruņoto spēku personālu dažādos Latvijas reģionos – Alūksnē, Ādažos, Cēsīs, Lielvārdē, Liepājā un Rīgā.

Nacionālajos bruņotajos spēkos ir izstrādāts detalizēts  vakcinācijas plāns, kas tiek īstenots nekavējoties pēc vakcīnu saņemšanas. Bruņoto spēku personāla vakcinācija tiks turpināta atbilstoši tam, kādos termiņos bruņotajos spēkos tiks saņemtas nākamās vakcīnu piegādes.

Gan prioritāro, gan zemākas prioritātes darbinieku vakcināciju nodrošinās Nacionālie bruņotie spēki, lai atslogotu valsts veselības aprūpes sistēmu.

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

 

 

 

 

Lai apturētu straujo Covid-19 infekcijas izplatību un veselības nozares pārslodzi un mazinātu novēršamo mirstību, vienlaikus nodrošinot svarīgu valsts funkciju un pakalpojumu nepārtrauktību, no 11. oktobra līdz 11. janvārim valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija. Tas ir īpašs tiesiskais režīms, kura laikā Ministru kabinetam ir tiesības likumā noteiktajā kārtībā un apjomā ierobežot valsts pārvaldes un pašvaldību institūciju, fizisko un juridisko personu tiesības un brīvības, kā arī uzlikt tām papildu pienākumus.

Iedzīvotājiem ir saistoši Ministru kabineta rīkojumā Nr. 720 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” un Ministru kabineta noteikumos Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” noteiktie ierobežojumi un pienākumi. 

Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, arī neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU