DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
28. aprīlī, 2021
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Vide
1
1

Priecīgs notikums - ērgļu mātīte Rasa izdējusi olu

Aizkujas mazo ērgļu mātīte Rasa 27. aprīļa vakarā pulksten 20:15:56 izdējusi pirmo olu. Mazie ērgļi parasti dēj divas olas ar 3-5 dienu intervālu, taču lidot spēju sasniedz tikai viens jaunais putns.

“Jaunā ērglēna šķilšanās ir sagaidāma jūnija pirmās dekādes beigās. Ligzdošanas sekmes  galvenokārt  ir atkarīgas no pietiekama barības daudzuma, ko līdz mazuļa šķilšanās laikam piegādā tēviņš. Ja barības netrūkst, mātīte nepārtraukti perē un sargā dējumu no plēsējiem. Tāpat svarīgs ir klusums ligzdas tuvumā, lai netraucētu perējošo mātīti,” skaidro AS “Latvijas valsts meži” (LVM) vecākais vides eksperts Uģis Bergmanis.

Konkrētās un citu īpaši aizsargājamo putnu dzīvotņu aizsardzībai LVM apsaimniekotajos mežos tiek veidotas aizsargājamas teritorijas ar atbilstošu apsaimniekošanas režīmu. LVM īsteno šīs sugas monitoringu, kā arī veic tās izpēti un publicēto informāciju izmanto sugas aizsardzības pamatošanā.

Latvijā ligzdo aptuveni 4000 mazo ērgļu pāru jeb 20% no sugas pasaules populācijas.

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU