DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
26. aprīlī, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

L. Ozola atzinīgi vērtē KNAB iesaistīšanos pārkāpumu izmeklēšanā Rīgas pašvaldības sporta skolā

“Laba pārvaldība pašvaldības iestādēs ir viena no Rīgas domes prioritātēm, tāpēc Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) iesaistīšanās pārkāpumu izmeklēšanā bērnu un jauniešu sporta skolā “Rīdzene” sniegs pašvaldībai iespējas gan novērst pārkāpumus konkrētajā sporta skolā, gan izstrādāt mehānismus pārkāpumu novēršanai citās interešu izglītības un sporta iestādēs, “ uzsver Rīgas domes priekšsēdētāja vietniece Linda Ozola.

Sistemātiskie pārkāpumi RBJSS “Rīdzene” jau bija nonākuši pašvaldības uzmanības lokā, saņemot informāciju no vairākiem avotiem: trauksmes cēlējiem, Rīgas domes Audita un revīzijas pārvaldes un pārkāpumu atklāšanā ieinteresētajiem audzēkņu vecākiem. Tāpēc bija nepieciešama KNAB iesaistīšanās, lai veiktu izmeklēšanu un savāktu pierādījumus par konkrētiem pārkāpumiem.

L. Ozola personīgi pateicas visiem pārkāpumu atklāšanā iesaistītajiem, kuri neklusēja, sniedza informāciju un veica rūpīgas pārbaudes.

Vienlaikus, vērtējot Izglītības, kultūras un sporta departamenta iesaistīšanos konstatēto pārkāpumu novēršanā, Rīgas vicemēre norāda, ka  kontrolējošās iestādes rīcībai bija jābūt aktīvākai, savlaicīgi vēršoties pret pārkāpumos iesaistītajām personām, tādā veidā nepieļaujot ilgstošu pašvaldības līdzekļu izsaimniekošanu un labas pārvaldības principu pārkāpšanu.

Tuvākajā laikā ir paredzēts sasaukt Rīgas domes Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas komitejas sēdi, pieaicinot atbildīgās amatpersonas, lai runātu par konstatētajiem pārkāpumiem un turpmākajiem darbiem labas pārvaldības nodrošināšanā jebkurā pašvaldības atbildības jomā.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU