DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
26. martā, 2021
Lasīšanai: 2 minūtes

VSAA izmaksājusi 500 eiro par 366 022 bērniem

Publicēts pirms 2 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA) līdz 25.martam izmaksājusi 500 eiro atbalstu par 366 022 bērniem.

VSAA 500 eiro izmaksu vēl  turpina, un līdz 31.martam atbalstu saņems arī tās ģimenes, kurās kāds no bērniem 2020.gadā absolvēja 12.klasi, kā arī ģimenes, kuras audzina bērnu ar invaliditāti vecumā no 15 -20 gadiem. Šo maksājumu sagatavošanai nepieciešama specifiska datu atlase, kas prasa ilgāku laiku.

Tāpat 500 eiro atbalstu VSAA turpina piešķirt par bērniem, kas dzimuši no 2021.gada 1.marta līdz 6.aprīlim, bet vecāki vēl nav pieprasījuši bērna kopšanas pabalstu. Šajos gadījumos 500 eiro tiks izmaksāts 30 darba dienu laikā pēc tam, kad VSAA būs saņēmusi iesniegumu bērna kopšanas pabalsta piešķiršanai. Arī personām, kurām ir tiesības uz ģimenes valsts pabalstu, bet līdz šim nav to pieprasījušas, jāvēršas VSAA ar iesniegumu.

Vecākiem, kuri strīdu par tiesībām saņemt pabalstu, risina bāriņtiesās, VSAA atbalsta maksājumu ir apturējusi un veiks pēc tam, kad bāriņtiesa būs pieņēmusi lēmumu par pabalsta saņēmēju.

VSAA vērš uzmanību, ka atsevišķos gadījumos VSAA maksājumi nav sasnieguši adresātu, jo maksājuma saņēmēja konts ir slēgts. Lai saņemtu 500 eiro, nepieciešams paziņot VSAA par konta maiņu. To var izdarīt elektroniski portālā Latvija.lv, izmantojot e-pakalpojumu „Iesniegums iestādei” vai nosūtot elektroniski parakstītu iesniegumu vsaa@vsaa.gov.lv. Pabalsta saņēmēja parakstītu iesniegumu var VSAA darba laikā atstāt klientu apkalpošanas centros izvietotajās kastītēs dokumentiem.

Ja līdz 1.aprīlim persona, kurai ir tiesības saņemt vienreizējo atbalstu 500 eiro apmērā, to vēl nav saņēmusi, aicinām sazināties ar VSAA, zvanot pa tālruni 64507020 vai rakstot konsultacijas@vsaa.gov.lv.

 

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

 

 

 

 

Ārkārtējā situācija, kas tika izsludināta, lai apturētu straujo Covid-19 infekcijas izplatību un veselības nozares pārslodzi, ir noslēgusies. No 1. marta iedzīvotājiem saistoši epidemioloģiskās drošības pasākumi un ierobežojumi ir apkopoti Ministru kabineta noteikumos Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” noteiktie ierobežojumi un pienākumi. 

Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, arī neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU