DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
23. martā, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

Būšnieku ezera dabas takā šogad dažādi jaunumi

Šopavasar Būšnieku ezera dabas taka piedzīvo ievērojamu infrastruktūras pilnveidošanu. Takā uzstādīts jauns taktilais stends, norāžu zīmes, attīrīta un sakārtota vide, kā ezera Rietumu daļā dabas taka tiks papildināta ar septiņām stilizētā formā atveidotām zivju skulptūrām.  

Dabas taka kļuvusi par vienu no iecienītākajiem aktīvās atpūtas objektiem pastaigu mīļotājiem, skrējējiem un velobraucējiem, 2020. gadā Būšnieku dabas takas apmeklētāju skaits palielinājies par 66%, kas nozīmē, ka taku apmeklējuši 26 tūkst. apmeklētāju.

Teju Būšnieku ezera takā uzstādīts Kurzemes plānošanas reģiona īstenotā projekta "Dabas pieejamība visiem” (Nature Access/ NatAc) projekta ietvaros izstrādātais izzinošais taktilais informācijas stends. Jaunais stends uzstādīts takas malā, ejot no Talsu ielas auto stāvlaukuma pa labi. Stendā atveidota iztaustāma takas līnija, pieejamie objekti, kā arī iestrādātas trīs organiskā stikla dzīvnieku figūras. Kartē detalizēti norādīta vides pieejamība apmeklētājiem ar ratiņkrēsu, celiņa virsmas seguma slīpuma maiņa, ugunskura, peldvietu, stāvlaukuma un citiem takas apmeklētājiem noderīgiem apzīmējumiem. Tāpat uz plāksnes ir pieejama informācija ne tikai par Būšnieku ezeru un taku ap to, bet arī par apkārt esošo dabu, tajā sastopamiem dzīvniekiem, putniem un ezerā mītošajām zivīm.

Papildus, lai Būšnieku ezera apmeklētājiem būtu vieglāk orientēties - Staldzenes ielā, pirms Laivu bāzes uzstādīta jauna norāžu zīme, norādot takas sākuma virzienu pa meža celiņu, kas ved gar Veselības taku  un gājēju laipu ar skatu platformu galā putnu vērošanai. Papildus plānots  uzstādīt nelielas norāžu zīmes ar vides pieejamības simboliem.

Lai dažādotu ezera pastaigu, pavisam drīz dabas taka tiks papildināta ar 7 zivs koka skulptūrām. Lielākā no tām būs 115 cm gara līdaka, pēc tās seko 90 cm garš līnis un plaudis. Lielajām zivīm, pievienosies arī mazākas - rudulis, karūsa, asaris un rauda.

Ventspilnieki un pilsētas viesi tiek aicināti doties pastaigās un izbraucienos apkārt Būšnieku ezeram. Vairāk informācijas par dabas taku šeit.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU