DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
04. martā, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde
1
1

Valsts prezidents aicina godināt nacionālās pretošanās kustības dalībniekus

17. martā plkst. 14.00 Valsts prezidents Egils Levits, godinot Nacionālās pretošanās kustības dalībnieku piemiņu, rīkos tiešsaistes konferenci, kurā piedalīsies vēstures eksperti un nacionālās pretošanās kustības piemiņas uzturētāji. Konferenci ikviens interesents varēs skatīties tīmekļvietnē www.president.lv, kā arī Valsts prezidenta Facebook, Twitter un YouTube kontos.

Tiešsaistes konferences laikā paredzēta Valsts prezidenta svinīga uzruna un vēsturnieku diskusija, kurā aicināts piedalīties Latvijas Universitātes Latvijas Vēstures institūta (LU LVI) pētnieks Dr. hist. Uldis Neiburgs, LU LVI pētnieks Mag. hist. Zigmārs Turčinskis un Latvijas Nacionālā arhīva vecākais eksperts, grāmatas “Nacionālā pretestība Latvijā 1959–1986” autors Gints Zelmenis. Konferences skatītājiem būs iespēja vērot arī īpašas videointervijas no vēsturiskajām notikumu vietām: Cēsīm; Īles bunkura; nacionālās pretošanās kustības muzeja Rendā; pretošanās kustības piemiņas vietas Stompaku purvos. Tiešsaistes konferenci vadīs LU Filozofijas un socioloģijas institūta pētnieks Dr. sc. com. Mārtiņš Kaprāns.

Izvēlētais datums ir simbolisks – 1944. gada 17. martā profesora Konstantīna Čakstes vadītā Latvijas Centrālā padome pabeidza parakstu vākšanu memorandam, kurā Latvijas tautas vārdā tika pieprasīta Latvijas neatkarības faktiska atjaunošana un pausta pārliecība, ka Latvijas valsts un tās Satversme juridiski turpina pastāvēt, neraugoties uz vācu okupāciju. Valsts prezidents Egils Levits ir aicinājis Saeimu šo dienu noteikt kā visas Latvijas nacionālās pretošanās kustības atceres dienu.

E. Levits ir pārliecināts, ka Latvijas valstiskuma otrā gadsimta sākumā ir nepieciešams sabiedrības sociālajā atmiņā atgūt zināšanas par Latvijas patriotu pretošanos okupācijas režīmiem un godināt varoņus, kuri uzturēja dzīvu Latvijas tautas prasību pēc savas valsts un neatkarības visos okupācijas gados.

Valsts prezidents uzskata, ka Nacionālās pretošanās kustības piemiņas diena būs būtisks atgādinājums Latvijas valstiskuma nepārtrauktības uzturēšanai abu totalitāro okupācijas režīmu laikā un aicinājums apzināties, ka neatkarīga un demokrātiska Latvija ir jāsargā arī šodien.

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU