DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
06. novembrī, 2020
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Tava drošība

Valsts prezidents: ārkārtējās situācijas ieviešana ir nepieciešama gan lai ierobežotu pandēmiju, gan lai pasargātu ekonomiku no straujākas lejupslīdes

FOTO: Paula Čurkste, LETA

Ministru kabineta šodienas lēmums par ārkārtējās situācijas izsludināšu ir nepieciešams un pareizs. Latviju pilnā mērā ir skāris pandēmijas otrais vilnis. Tādēļ šis lēmums ir pieņemts pareizā brīdī, kad tālāka vilcināšanās vairs nav pieļaujama.

Tas dos valdībai papildu pilnvaras ieviest vajadzīgos, uz ekspertu ieteikumiem balstītos pasākumus, lai apkarotu pandēmijas nekontrolētu tālāku izplatīšanos.

Uzskatu, ka nepietiek vien ar reaģēšanu uz situāciju. Valdības rīcībai ir jābūt apsteidzošai.  Latvijai nepieciešama tālredzīga stratēģija, kā pie dažādiem scenārijiem sabalansēt pandēmijas ierobežošanas pasākumus ar ekonomikas, kultūras, izglītības un citām sabiedrības vajadzībām. Apsveicami, ka valdība jau ir sākusi atbilstoši rīkoties.

Dažkārt publiskajā telpā paustais pretnostatījums starp pandēmijas apkarošanas pasākumiem no vienas puses un ekonomiku no otras puses nav pareizs. Pandēmija jebkurā gadījumā negatīvi ietekmē gan ekonomiku, gan praktiski visas citas dzīves jomas. Pandēmijas strauja izplatība, ja to neapkaro, ļoti ātri atstāj negatīvu iespaidu uz ekonomiku, jo, ja darbinieki ir slimi vai ir slimnieku kontaktpersonas un nevar nākt uz darbu, tas, protams, grauj ekonomiku. Tādēļ loģiski, ka valstīs ar vislielāko saslimstību ir arī vislielākais ekonomikas kritums. Latvija līdz rudenim samērā labi tika galā ar pandēmiju, un līdz ar to arī ekonomikas kritums, salīdzinot ar citām valstīm, bija vēl samērā neliels.

Tādēļ pandēmijas apkarošanas pasākumi vienlaikus arī ir pasākumi, kas sargā mūsu ekonomiku no vēl straujākas lejupslīdes.

Pasākumi pandēmijas apkarošanai ir visas sabiedrības interesēs. Gan pašu, gan citu cilvēku labā mums tie ir jāievēro.

Vienlaikus ļoti svarīgi ir tas, ka valdība lemj par izlīdzinošiem pasākumiem, kas atvieglo situāciju tiem cilvēkiem, kuri cieš visvairāk.

Kopā mēs šo krīzi pārvarēsim!

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

Līdz 7. februārim valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija.

 

 

 

Tas ir īpašs tiesiskais režīms, kura laikā Ministru kabinets var likumā noteiktajā kārtībā un apjomā ierobežot institūciju, fizisko un juridisko personu tiesības un brīvības, kā arī uzlikt tām papildu pienākumus, lai novērstu valsts apdraudējumu. Saeima var noraidīt pieņemtos valdības lēmumus.

 

Ministru kabineta rīkojums Nr. 655 "Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu".

 

 

 

 

 

 

 

 

Ministru kabineta noteikumi Nr. 360 "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai.

Visi tiesību akti, kas attiecas uz Covid-19, vienkopus Likumi.lv.

Žurnāla "Jurista Vārds" publikāciju izlase brīvpieejā - cīņas ar pandēmiju juridiskie aspekti.

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU