DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
17. septembrī, 2020
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Bruņotie spēki “Uzņēmēju dienās Vidzemē” informēs par dienesta iespējām

18. un 19. septembrī Nacionālie bruņotie spēki “Uzņēmēju dienās Vidzemē 2020” informēs pasākuma apmeklētājus par profesionālo dienestu bruņotajos spēkos, tostarp, vienībās Vidzemē.

Valmieras centrā izvērstais rekrutēšanas punkts darbosies 18. septembrī no plkst. 10.00 līdz plkst. 18.00, bet 19. septembrī - no plkst. 08.30 līdz 16.00.

Zemessardzes  22. kājnieku bataljonā Valmierā tiek veidota artilērijas baterija, bet Zemessardzes 25. kājnieku bataljonā Gulbenes novada Stāmerienā - kaujas atbalsta rota ar prettanku, pretgaisa aizsardzības un izlūkošanas spējām.

Dienestam artilērijas apakšvienībā nepieciešami haubiču tēmētāji un lādētāji (šāvēji) ar zināšanām sakaru, elektronikas un IT jomā. Savukārt, lai kļūtu haubiču vadītājiem un platformas mehāniķiem, kandidātiem nepieciešamas traktortehnikas vadīšanas un transporta remonta iemaņas. Par skaitļotājiem uguns vadības centra apkalpē varēs kļūt kandidāti ar labām sekmēm matemātikā un, protams, arī ar zināšanām sakaru, elektronikas un IT jomā. 

Pieteikties dienestam var arī bez šādas izglītības vai iemaņām - bruņotie spēki bez maksas apmācīs nepieciešamajā militārajā specialitātē. 

Profesionālajā dienestā pieņem Latvijas pilsoņus un pilsones vecumā no 18 līdz 40 gadiem ar vismaz pamatizglītību, valsts valodas zināšanām B1 līmenī un bez kriminālās sodāmības.

Izvēloties profesionālo dienestu, karavīri iegūst stabilitāti, konkurētspējīgu un motivējošu atlīdzību, sākot no 900 eiro mēnesī pēc nodokļu nomaksas, kā arī plašas sociālās garantijas, tai skaitā valsts apmaksātu veselības aprūpi un garantētu izdienas pensiju, kas var sasniegt līdz pat 80 % no saņemtā atalgojuma, karjeras izaugsmi, bezmaksas apmācību specialitātē, svešvalodās un citās dienestam nepieciešamās jomās, darbu komandā mācībās Latvijā un ārvalstīs, tai skaitā arī starptautisko operāciju rajonos. Karavīru bērnus ir tiesības ārpus kārtas iekārtot pirmsskolas izglītības iestādēs.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU