DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
01. septembrī, 2020
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Lauku attīstība

K. Gerhards: lauksaimniecības nozares spēja nodrošināt valsts pārtikas pašpatēriņu pilnā apmērā ir vitāli svarīgi

Otrdien, 1. septembrī, Koblenzā (Vācija) notika neformālā ES Lauksaimniecības un zivsaimniecības ministru padomes sanāksme, kurā dalībvalstu ministri gan klātienē, gan attālināti diskutēja par Covid-19 pandēmijas izraisītajā krīzē gūtajām mācībām – lauksaimniecības un pārtikas ražošanas nozaru noturību. Ministri apspriedās, kam prioritāri jāpievērš uzmanība, lai nodrošinātu, ka ES ir daudz labāk sagatavota un reaģētspējīga, ja līdzīgas globālas krīzes rastos arī nākotnē.

Zemkopības ministrs Kaspars Gerhards: “Pietiekams pārtikas pašnodrošinājums, kā arī attīstīta lauksaimniecības un pārtikas nozare ir vitāli svarīgs katras valsts pastāvēšanas pamatelements. To mums ļoti skaidri parādīja šī krīze. Tāpēc šādās un līdzīgās krīzes situācijās ES ekonomikai ir jāspēj apmierināt iedzīvotāju pamatvajadzības, un kā viena no būtiskākajām ir cilvēka vajadzība pēc pārtikas un ūdens. Turklāt ES līmenī jāstrādā pie tā, lai ievērojami mazinātu Eiropas atkarību no importētas pārtikas un lopbarības, stiprinot pārtikas nodrošinājuma neatkarību un saīsinot pārtikas ķēdes.

Lai ES ekonomika spētu arī kritiskās situācijās apmierināt savu iedzīvotāju pamatvajadzības, nepieciešams gan nacionālā, gan ES līmenī stiprināt pārtikas piegāžu neatkarību un nodrošināt pārtikas ķēžu nepārtrauktu darbību, paredzot dažādus papildu atbalsta pasākumus īslaicīgas vai ilglaicīgas krīzes situācijās, attālināti videokonferences zvanā uzrunājot savus ES kolēģus, uzsvēra Kaspars Gerhards.

Ministrs ES Lauksaimniecības un zivsaimniecības ministru padomei piedāvāja savu redzējumu, kā krīzes situācijās ES valsts ekonomikas kļūtu spējīgākas nodrošināt iedzīvotājus ar nepieciešamo pārtiku: pirmkārt, ir jāstrādā pie īsāku pārtikas piegāžu ķēžu attīstīšanas; otrkārt, svarīgs ir mērķtiecīgs zinātnieku un ražotāju kopdarbs produkcijas derīguma termiņa palielināšanai; treškārt, ir jāatrod atbalsta mehānismi, lai veicinātu izejvielu un ražošanas resursu uzkrājumu veidošanu uzņēmumos, kas krīzes laikā nodrošinātu pārtikas uzņēmumu nepārtrauktu darbību, ceturtkārt, novērtēt esošo ES pārtikas sistēmas izturētspēju un izstrādāt krīžu laikā īstenojamu ārkārtas rīcības plānu pārtikas piegādēm un nodrošinājumam.

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

Līdz 7. februārim valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija.

 

 

 

Tas ir īpašs tiesiskais režīms, kura laikā Ministru kabinets var likumā noteiktajā kārtībā un apjomā ierobežot institūciju, fizisko un juridisko personu tiesības un brīvības, kā arī uzlikt tām papildu pienākumus, lai novērstu valsts apdraudējumu. Saeima var noraidīt pieņemtos valdības lēmumus.

 

Ministru kabineta rīkojums Nr. 655 "Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu".

 

 

 

 

 

 

 

 

Ministru kabineta noteikumi Nr. 360 "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai.

Visi tiesību akti, kas attiecas uz Covid-19, vienkopus Likumi.lv.

Žurnāla "Jurista Vārds" publikāciju izlase brīvpieejā - cīņas ar pandēmiju juridiskie aspekti.

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU