DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
07. jūlijā, 2020
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ārlietas

Septembrī ANO izskatīs ziņojumu par Starptautiskā pakta par ekonomiskajām, sociālajām un kultūras tiesībām ieviešanu Latvijā

2020. gadā Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) Ekonomisko, sociālo un kultūras tiesību (Komiteja) tās 68.sesijā, kas norisināsies no 30. septembra līdz 1.oktobrim, izskatīs Latvijas kārtējo ziņojumu un tā pielikumus par ANO 1966.gada Starptautiskā pakta par ekonomiskajām, sociālajām un kultūras tiesībām (Pakts) ieviešanu Latvijā laika posmā no 2008. gada līdz 2017. gadam (Kārtējais ziņojums).

Lai sniegtu Komitejai vispusīgu informāciju par Pakta ieviešanu Latvijā un veicinātu kvalitatīvu dialogu starp Latvijas pārstāvjiem un Komitejas ekspertiem, Ārlietu ministrija aicina nevalstiskās organizācijas sniegt savu viedokli par Kārtējā ziņojumā iekļauto informāciju un Latvijas paveikto ekonomisko, sociālo un kultūras tiesību ieviešanai Latvijā, kuru līdz 2020. gada 31. augustam var nepastarpināti iesniegt Komitejas sekretariātā. Izsmeļoša informācija angļu valodā par nevalstisko organizāciju iesaisti Konvencijas ieviešanā pieejama Komitejas ANO tīmekļa vietnē ievietotajā rokasgrāmatā.

Ziņojuma teksts un tā pielikumi angļu valodā ir pieejami Komitejas tīmekļa vietnē.

Informācijai

2018. gada 16. oktobrī Ministru kabinets apstiprināja Kārtējo ziņojumu, kuru Ārlietu ministrija sagatavoja sadarbībā ar Ekonomikas ministriju, Finanšu ministriju, Iekšlietu ministriju, Izglītības un zinātnes ministriju, Kultūras ministriju, Labklājības ministriju, Satiksmes ministriju, Tieslietu ministriju un Veselības ministriju. Pēc apstiprināšanas Ministru kabinetā un tā tulkošanas Ārlietu ministrija 2019. gada 3. aprīlī Kārtējo ziņojumu iesniedza izskatīšanai Komitejā.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU