DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
12. jūnijā, 2020
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ārlietas

ASV vēstniecība dāvina COVID-19 testus un laboratorijas aprīkojumu Latvijas Aizsardzības un Veselības ministrijām

Piektdien, 12. jūnijā, ASV vēstnieks Džons Kārvails pasniedza Latvijas Aizsardzības ministrijai un Veselības ministrijai COVID-19 testēšanas komplektus un laboratorijas aprīkojumu 4000 testu veikšanai. ASV ieguldījums Starptautiskās Atomenerģijas aģentūras solidaritātes fondā aptuveni 200 000 dolāru apmērā sedza testu izmaksas. COVID-19 testi vēl vairāk veicinās Latvijas iespējas noteikt, izolēt un ierobežot vīrusa izplatību. Latvijas valdības vārdā dāvinājumu saņēma veselības ministre Ilze Viņķele un aizsardzības ministrs Artis Pabriks. 

“Savlaicīgi reaģējot, Latvija ir paveikusi izcilu darbu, cīnoties pret COVID-19 un pasargājot savus iedzīvotājus. Mums ir gods atbalstīt Latvijas valdības nepārtraukto darbu, piegādājot šos svarīgos testus, un demonstrēt ASV nelokāmo atbalstu Latvijai kā mūsu draugam un sabiedrotajam,” norādīja vēstnieks Kārvails.

Šī gada maijā ASV vēstniecības Aizsardzības sadarbības birojs īstenoja divus sadarbības projektus COVID-19 izplatības ierobežošanai. Aizsardzības ministrijai un Veselības ministrijai tika pasniegti roku un virsmu dezinfekcijas līdzekļi, kā arī vienreizlietojamie cimdi 30 000 dolāru vērtībā.

ASV vēstniecības Aizsardzības sadarbības birojs Civilās sadarbības programmā cieši sadarbojas arī ar citām valsts iestādēm: Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu, reģionālajām pašvaldībām, skolām, pansionātiem un bērnu namiem. Kopš 2007. gada ASV vēstniecības Aizsardzības sadarbības birojs ir īstenojis vairāk nekā 45 projektus, kuru kopējais finansējums ir aptuveni 10 miljoni ASV dolāru. Projektu īstenošanā tiek piesaistīti Latvijas uzņēmumi, tādējādi veidojot tiešu ieguldījumu Latvijas ekonomikā.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU