DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
14. martā, 2020
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Ģirgens rosinās slēgt robežas ārvalstniekiem

Sestdien, 14.martā plkst. 15:00 notiks ārkārtas Ministru kabineta un Krīzes vadības padomes kopsēde saistībā ar rīcību COVID-19 risku ierobežošanā. Iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens sēdē ierosinās slēgt Latvijas robežas ārvalstu pilsoņiem, atcelt starptautiskos pasažieru pārvadājumus caur lidostu un ostu robežšķērsošanas vietām, kā arī ar autobusiem un dzelzceļa transportu caur autoceļu un dzelzceļa robežšķērsošanas vietām. Latvijas pilsoņiem un pastāvīgajiem iedzīvotājiem būs iespēja atgriezties valstī, ievērojot 14 dienu karantīnas nosacījumus gadījumā, ja pilsoņi ierodas no COVID-19 skartajām zemēm. Papildus tam, ministrs rosinās uz ārkārtas situācijas izsludināšanas laiku apturēt vīzu izsniegšanu, kā arī valdībā izskatīt iespēju cilvēku skaita ierobežošanai lielveikalos un darba laika ierobežošanu publiskās izklaides iestādēs līdz plkst. 23:00.

“Aicinu iedzīvotājus nekrist panikā – šādi ierosinājumi tiek piedāvāti drošības apsvērumu dēļ, lai mazinātu vīrusa izplatības iespējas. Tie cilvēki, kas ir ārzemēs un ir Latvijas pilsoņi vai pastāvīgi dzīvo Latvijā, varēs atgiriezties mājās. Diemžēl šobrīd joprojām redzu, ka ir daļa cilvēku, kas ārkārtas situāciju izmanto, lai ceļotu uz ārvalstīm, kas ir absolūti bezatbildīgi pret sevi un apkārtējiem. Vienlaikus šodien uzsākšu diskusiju arī par to, ka jāierobežo cilvēku skaits lielveikalos, kā arī līdz 23:00 jānosaka darba laika ierobežojumi bāros, klubos un restorānos, kur vienuviet pulcējas lielas cilvēku masas. Joprojām aicinu ievērot spēkā esošos mediķu norādījumus, kā arī pēc iespējas vairāk palikt mājās,” informē iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens.

Labs saturs
Pievienot komentāru

LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU